SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI

STSO HABERLER

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz

Eğitimci Tetik: Okullarda afet dersi verilmeli

Salihli TSO’nun Meclis Toplantısı’nda AFAD grevlisi olarak gittiği deprem bölgesine dair izlenimlerini paylaşan eğitimci Barış Tetik, Salihli’de arama- kurtarma ekibi kurma girişimleri hakkında da bilgi verdi.


2023-3-29

Girişimci kadınlar, hemcinslerini onurlandırdı

Salihlili girişimci kadınlar, iş hayatındaki başarılı çalışmaları nedeniyle Bahar Bayramı vesilesiyle ödüllendirildi. Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu, 5 başarılı kadına zeytin fidanı ve anı tabağı hediye etti.


2023-3-22

Hafsa Sultan MTAL, ilçedeki okulların yemek ihtiyacını karşılıyor

Yiyecek- İçecek Hazırlama bölümündeki öğrencilerin de yardımıyla her gün 60’a yakın okula 3 çeşit öğle yemeği ve kahvaltı gönderiliyor.


2023-3-16

Müteahhitler, sorunlarına çözüm aradı

Salihli TSO'da bir araya gelen müteahhitler bir yandan ilçenin yapı stoğu hakkında değerlendirmelerde bulunurken, diğer yandan depreme dayanıklı binalar için neler yapılabileceğini tartıştı.


2023-3-10

Buket Uzuner, kadınlar gününü Salihli’de kutladı

Türk edebiyatının ve yazın hayatının usta kalemlerinden Buket Uzuner, Salihli’de düzenlenen söyleşide kadının toplumsal hayattaki yeri ve önemi hakkında görüşlerini paylaştı.


2023-3-9

Salihli’de deprem konferansına yoğun ilgi

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremde zarar gören binalarda yapılan yanlışlar, Salihli TSO’da sektör temsilcilerinin katıldığı bir konferansta bölgeden çekilen görüntülerle anlatıldı.


2023-3-1

Salihlili kurumlar, deprem bölgesine yardım için tek yürek oldu

Salihli TSO'da bir koordinasyon toplantısı yapan Salihli’deki meslek odalarının temsilcileri, deprem bölgesine ortak yardım yapma kararı aldı.


2023-2-8

Salihli’nin mesleki eğitimindeki gelişmelere yakın takip

Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yenilenen atölyelerinde inceleme yaptı.


2023-2-5

Salihli TSO meclisinde, ekonomi bilgilendirmesi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi akademisyeni Prof. Karğın ve Prof. Aktaş, Salihlili işadamlarına ekonomik gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


2023-2-1

Salihli TSO’da uygarlık ile su ilişkisi anlatıldı

Prof. Dr. Mustafa Ergün, “Gediz Havzası ve Uygarlığa Katkıları” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Salihli TSO’nun Konferans Salonu’ndaki sunum ilgiyle izlendi.


2022-12-5

Girişimci kadınlar, tanıtım stantlarında hünerlerini sergiledi

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen etkinlik, şenlik havasında gerçekleşti. Toplam 100 stantta, kadınlar kendi el emeğiyle meydana getirdikleri ürünleri sergiledi ve satışını yaptı.


2022-10-31

Yeni meclis ve yönetim göreve başladı

17 meslek grubundan 38 meclis üyesi geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle belirlendi. Yeni meclis, meslek komiteleri üyelerinin de katılımıyla ilk toplantısını yaptı.


2022-10-28

Kadın girişimcilere Halkbank kredileri anlatıldı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla bir araya gelen Salihlili kadınlara Halkbank’ın girişimci kredileri hakkında bilgi verildi.


2022-10-20

Ünlü şairler “İkindi’den Sonra Şiir” etkinliğinde buluştu

Hidayet Karakuş ve Habib Bektaş gibi usta yazar ve şairleri bir araya getiren şiir etkinliği büyük ilgi gördü. Salihli TSO’nun Sardes Konferans Salonu’nda adeta şiir ziyafeti sunuldu.


2022-10-7

Salihli TSO üyeleri 14 Ekim’de sandık başına gidecek

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’de faaliyet gösteren üyeleri için sandığa gitme tarihini 14 Ekim 2022 Cuma günü olarak belirledi.


2022-10-6

Salihli TSO’nun 37 Meclis üyesine plaket takdim edildi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın son meclis toplantısında, dört buçuk yıl boyunca görev yapmış olan Meclis üyeleri plaketle onurlandırıldı.


2022-10-4

Kula ve Selendi’nin sorunlarına Salihli TSO’da çözüm arandı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Kula ve Selendi’deki meslek kuruluşlarının temsilcileri, ilçelerindeki sorunları maddeler halinde sıralayarak, çözülmesi konusunda destek talebinde bulundu.


2022-9-14

Üniversite sınavında başarılı olan öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, üniversite sınavında ilk 3 bine giren öğrencileri ödüllendirdi. Aynı okulda okuyan 3 öğrenci de tercihlerini Manisa ve Ankara’daki üniversitelerin Tıp Fakülteleri’ne kullandı.


2022-9-1

Salihli Garı’ndaki Atatürk panosu yenilendi

Atatürk’ün Salihli’ye gelişi ile ilgili bilgilerin yer aldığı tarihi gardaki tabela, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yenilendi ve daha dikkat çekici bir hale getirilerek ışıklandırıldı.


2022-8-9

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Salihlili kadınlara girişimcilik ve onur ödülleri takdim etti.


2022-7-27

Salihli TSO’nun meclisinde enerji hakkında bilgilendirme yapıldı

Salihli TSO’nun meclisinde enerji hakkında bilgilendirme yapıldı


12.07.2022

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi


12.07.2022

Gezgin kadınlar Salihli’de..

Gezgin kadınlar Salihli’de dünya kadınlarını anlattı


12.07.2022