SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI

STSO HABERLER

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz

Salihli TSO’dan Ramazan yardımı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine toplam değeri 266 bin TL’yi bulan alışveriş çeki dağıtımı yapıyor.


2024-3-27

Buzların kuğuları Salihli’de kalpleri fethetti

Dünya şampiyonu buz patencileri Naz Arıcı ve Elif Sırma Özel, Salihli TSO’da düzenlenen söyleşide samimi tavırları ile büyük takdir topladı. “Buzların altın kuğuları” olarak nitelendirilen patenciler, ilginç yaşam öykülerini ve zorlu çalışma şartlarını paylaştı.


2024-3-8

Salihli’nin girişimci kadınları, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihlili girişimci kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde ödül dağıttı. İsmi bir marka haline gelen Sevim Uçak’a esnaf ödülü takdim edildi. Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu, başarılı kadınlara anı tabağı ve zeytin fidanı hediye etti.


2024-3-8

Kulalı ve Selendili iş insanlarına Salihli TSO’dan ödül

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, en fazla vergi veren, en çok istihdam sağlayan ve ihracat yapan Kula ve Selendi’deki üyelerine plaket takdim etti. 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan ödül töreninde 100 kişi ödüllendirildi.


2024-2-28

Salihli TSO’dan Fen Lisesi yapımı için yeni formül

Manisa Valisi Enver Ünlü’yü ziyaret ederek ilçeye Fen Lisesi kurulması konusunda ısrarlı çabalarını anlatan Salihli TSO yetkilileri, Oda’nın sahip olduğu bir arsayı satarak okul binası için gerekli olan finansın bir kısmını sağlamaya hazır olduklarını aktardı.


2024-1-26

Salihli’nin başarılı iş insanlarına ödül

Ekonomi alanında ödedikleri vergiler, yaptıkları ihracat ve sağladıkları istihdamla ilk sıralarda yer alan 86 şirket ve iş insanına, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından plaket takdim edilerek onurlandırıldı.


2023-12-29

Salihli TSO’nun 2024 bütçesi 18 milyon TL

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yılın son meclis toplantısında ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, asgari ücretlinin vergi yükü olarak işverene maliyetinin çok yüksek olduğuna dikkat çekti. Bu yıl9 milyon 190 bin TL olan Oda’nın bütçesi gelecek yıl için 18 milyon 22 bin TL olarak belirlendi.


2023-12-28

Selendi fıstığına Salihli TSO’dan coğrafi tescil başvurusu

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Selendi’de son yıllarda üretimi giderek artan fıstık için Türk Patent ve Marka Kurumu’na coğrafi işaret tescil başvurusu yaptı.


2023-11-29

Robotik takımına Salihli TSO desteği

Geçtiğimiz Eylül ayında kurulmasına rağmen, iki aylık kısa bir sürede büyük başarılara imza atan Salihlili gençlerin kurduğu Lavender Robotik Takımı, Salihli TSO’nun desteğini kazandı.


2023-11-16

Salihli Vizyon 100. yıla özel yayınlandı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yayını olan Salihli Vizyon Dergisi’nin yeni sayısı Cumhuriyet’in 100. yılı konseptiyle hazırlandı. 100. yıl konusu kapağın yanı sıra içerikte de ağırlıklı olarak yer aldı.


2023-11-16

Salihli TSO, 100. yılı balo ile kutladı

Salihli’deki iş dünyası istasyondaki Himaye-i Etfal binasında düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı marşlar, dans gösterileri ve piyano dinletisi eşliğinde coşkuyla kutlandı.


2023-10-29

Salihli’de Cumhuriyet’in 100. yılına, 100 kadın girişimci ile anlamlı kutlama

Salihli TSO’nun Kadın Girişimci Kurulu tarafından düzenlenen iki günlük tanıtım günleri etkinliğine 100 kadın girişimci katıldı. Vals, tango, zeybek gösterileri arasında satış yapan kadınlar, kentte bayram havası yaşattı.


2023-10-25

Gazeteciler, Salihli’de tarım hakkında bilgi aldı

NTV ekibi ve tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım, Salihli’ye gelerek üzüm ve zeytin hakkında bilgi almak üzere üreticilerle ve yetkililerle görüştü.


2023-10-24

Salihli TSO’da Genç ve Kadın Girişimciler adaylarını belirledi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyeleri sandık başına giderek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Manisa Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nde Salihli’yi temsil edecek olan isimleri seçti.


2023-10-20

Endüstriyel Otomasyon Bölümü’ne Nedim Uysal ismi verildi

Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu yıl ilk kez öğrenci kabulüne başlayan Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı’nın resmi açılışı için bir tören düzenlendi. Norm Holding’in kurucusu Nedim Uysal’ın isminin verildiği alana bu yıl 60 öğrenci kayıt oldu.


2023-10-19

Tatvanlı işadamları Salihli’ye hayran kaldı

Salihli TSO’nun 9 yıl önceki Doğu gezisi sırasında sıcak ilişkiler kurduğu Tatvan TSO yönetimi, 9 kişilik bir heyetle Salihli’ye iadeyi ziyarette bulundu. Salihli ve Kula’yı gezen Tatvanlı işadamları ziyaretten duydukları memnuniyeti her fırsatta dile getirdi.


2023-10-13

Manisa oda ve borsaları, Salihli’de sorunlarını ortaya koydu

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Salihli Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen Manisa ve ilçelerdeki 13 Oda ve Borsa’nın yönetim kurulu ile meclis başkanları ve genel sekreterleri, ortak istişare toplantısında çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu.


2023-10-4

100. yılda Salihli TSO’dan 100 üniversiteliye burs

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, burs verdiği üniversiteli sayısını Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümü şerefine artırarak, 100’e tamamladı.


2023-10-2

Ünlü şairlerden Salihlililer’e şiir ziyafeti

Salihli’de bir gelenek haline gelen “İkindiden Sonra Şiir” etkinliğine İzmirli gazeteci, şair ve yazar Oğuz Tümbaş, Salihlili yazar ve şair Atila Er ile genç nesilden bir temsilci olarak Muğlalı üniversite öğrencisi Kadir Umut Başoğlan katıldı.


2023-9-29

Salihli’ye il olma yolunda Demirci’den güçlü destek

Demirci Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçenin meslek odalarının başkanları kalabalık bir heyetle Salihli TSO’nun meclis toplantısına katıldı. Demircili işadamları ve esnaf temsilcileri Salihli’nin fiziki olarak civar ilçelerin bir merkezi işlevini gördüğünü ve il olma kriterlerini taşıdığını belirterek Salihli’ye desteklerini dile getirdi.


2023-9-29

İbrahim Yüksel, TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nun yeni döneminde başkanlık görevine oy birliği ile seçildi.


2023-8-31

Üniversite sınavında Salihli’de ilk 3 bin başarısına ödül

Üniversite sınavında ilk 3 bine giren gençlerin sayısı geçtiğimiz yıla göre önemli bir artış gösterdi. Başarılı gençler, her yıl olduğu gibi bu yıl da Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödüllendirildi.


2023-8-31

Yavuz’dan Salihli’nin kent belleğine önemli bir eser

Salihli’de 60 yıl boyunca tuhafiye işleten; ilçede Belediye Meclis üyeliğinin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile pek çok kamusal kurumda görevde bulunmuş olan Abdullah Yavuz, hatıralarını kitapta topladı.


2023-8-23

İş dünyası ekonomik sorunlarına çare arıyor

Turgutlu TSO yönetimi, Salihli TSO’yu ziyaret etti. Düzenlenen ortak toplantıda, iş dünyasının son günlerde karşılaştığı sorunlar konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. 16 Ağustos’ta TOBB’da düzenlenecek Ekonomik Şura’da dile getirmek üzere ortak sıkıntılar tespit edildi.


2023-8-10

Salihli Vizyon’un yeni sayısı il olmaya odaklandı

Salihli Vizyon Dergisi’nin 67. sayısı “Salihli İl Olmayı Hak Ediyor” manşetiyle çıktı. Dergide Salihli Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nın konuyla ilgili görüşleri de yer aldı.


2023-7-26

Kula ve Selendi’den Salihli’ye tam destek

Salihli TSO’nun meclis toplantısına katılan Kula ve Selendili meslek odaları başkanları, il olması konusunda Salihli’ye destek verdi. “Manisa’dan bir ilçe il seçilecekse bu kesinlikle Salihli olmalıdır” diyen başkanlar, konum ve gelişmişlik düzeyi gibi kriterlerin objektif olarak değerlendirilmesini istedi.


2023-7-12

“Ekonomi ve Yönetim” kursiyerlerine sertifika töreni

Salihli TSO ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Salihli İİBF akademisyenlerinin ortak projesi olan “Ekonomi ve Yönetim Sertifika Programı”ndan, yönetim kademelerinde yer alan 30 kursiyer yararlandı.


2023-6-14

“Destekleniyorum Meslekleniyorum” projesiyle 117 istihdam sağlandı

Salihli TSO’nun, sosyal gelişmeyi desteklemeyi amaçlayan projesi başarılı sonuçları ile yüzleri güldürdü. Proje kapsamında düzenlenen argon gazı eğitimini tamamlayan 12 kursiyere sertifikaları törenle teslim edildi.


2023-6-9

Fen Bilimleri’nden Salihli TSO üyelerine indirim

Salihli TSO yönetimi ve Fen Bilimleri Okulları yetkilileri arasında imzalanan protokol uyarınca, Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yanı sıra Oda personeline ve birinci derece yakınlarına öğrenim giderinde yüzde 30 indirim uygulanacak.


2023-6-8

Salihli’de kadın emeği şenliği

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği “Kadın Girişimciler Tanıtım Günleri” etkinliğinde 150 stantta el emeği ürünler tanıtılıp, satışa sunuldu. Etkinlikte Kadınların sunduğu ritim gösterisi katılımcıları coşturdu.


2023-6-2

Salihli TSO delegeleri TOBB Genel Kurulu’na katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu, Ankara’daki genel merkezde yapıldı. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği genel kurulda Salihli TSO’yu 4 isim temsil etti.


2023-6-1

Başarılı iş kadınlarından Salihlili hemcinslerine tüyolar

Kendi alanlarında başarılı işlere imza atan iki kadın girişimci, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen konferansta kendi deneyimlerini anlattı. Kadınlar arasında dayanışmanın güzel bir örneğinin yaşandığı geceye ilgi yoğun oldu.


2023-6-1

Yurdal Keskiner, çocukluğunun Salihli’sini anlattı

“Bir Ömürde Birkaç Hayat” kitabında Salihli’nin 1940’lardan itibaren sosyal, ekonomik ve kültürel hayatını usta bir anlatımla sayfalara yansıtan Yurdal Keskiner, Salihli TSO’da düzenlenen söyleşi ve imza etkinliğinde hemşehrileriyle buluştu.


2023-5-25

Salihli TSO, dış paydaşlarının katkılarıyla yol haritasını çizdi

Salihli’deki kamu kurum, kuruluş, meslek odaları ve STK temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Odası’nın güçlü ve zayıf yanları; ileriye yönelik fırsatlar ve tehditler konusunda görüşlerini dile getirerek, Oda’nın yeni dönem stratejisinin oluşmasına katkıda bulundu.


2023-5-24

Salihli şiirle şenlendi

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Hüseyin Peker, Bilsen Başaran ve Özge Sönmez, “İkindi’den Sonra Şiir” etkinliğinde eserlerini seslendirdi.


2023-5-5

Yapılandırma için son başvuru süresi 31 Mayıs

12 Mart’ta yürürlüğe giren 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’dan yararlanmak isteyenler için başvuru süresi ay sonunda sona eriyor.


2023-5-4

Salihli TSO, yeni dönemin rotasını belirledi

Oda’nın önümüzdeki dört yıllık stratejik planını ortaya koymak için iki günlük bir çalıştay düzenleyen Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, karar organlarındaki üyelerin ortak kararıyla Oda’nın vizyonunu ve misyonunu oluşturdu.


2023-5-2

Salihli TSO ve İİBF’den, iş dünyasına eğitim donanımı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilecek olan ekonomi ve yönetimi sertifika programı konusunda Salihli TSO’da bir tanıtım toplantısı düzenlendi.


2023-4-27

Salihli TSO ile İktisat Fakültesi’nden Ekonomi ve Yönetim Sertifika Programı

Günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız ekonomi ve yönetimle alakalı kavramlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, Celal Bayar Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilecek olan eğitimlere katılabilir.


2023-4-6

Borsa İstanbul MTAL’de Endüstriyel Otomasyon Alanı açılacak

Salihli Borsa İstanbul MTAL Lisesi’nde endüstriyel otomasyon elemanı yetiştirmek üzere yeni bir bölüm açılması kararı alındı. Önümüzdeki eğitim- öğretim yılında otomasyon alanında Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik olmak üzere iki ayrı program dahil edilecek.


2023-4-5

Eğitimci Tetik: Okullarda afet dersi verilmeli

Salihli TSO’nun Meclis Toplantısı’nda AFAD grevlisi olarak gittiği deprem bölgesine dair izlenimlerini paylaşan eğitimci Barış Tetik, Salihli’de arama- kurtarma ekibi kurma girişimleri hakkında da bilgi verdi.


2023-3-29

Girişimci kadınlar, hemcinslerini onurlandırdı

Salihlili girişimci kadınlar, iş hayatındaki başarılı çalışmaları nedeniyle Bahar Bayramı vesilesiyle ödüllendirildi. Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu, 5 başarılı kadına zeytin fidanı ve anı tabağı hediye etti.


2023-3-22

Hafsa Sultan MTAL, ilçedeki okulların yemek ihtiyacını karşılıyor

Yiyecek- İçecek Hazırlama bölümündeki öğrencilerin de yardımıyla her gün 60’a yakın okula 3 çeşit öğle yemeği ve kahvaltı gönderiliyor.


2023-3-16

Müteahhitler, sorunlarına çözüm aradı

Salihli TSO'da bir araya gelen müteahhitler bir yandan ilçenin yapı stoğu hakkında değerlendirmelerde bulunurken, diğer yandan depreme dayanıklı binalar için neler yapılabileceğini tartıştı.


2023-3-10

Buket Uzuner, kadınlar gününü Salihli’de kutladı

Türk edebiyatının ve yazın hayatının usta kalemlerinden Buket Uzuner, Salihli’de düzenlenen söyleşide kadının toplumsal hayattaki yeri ve önemi hakkında görüşlerini paylaştı.


2023-3-9

Salihli’de deprem konferansına yoğun ilgi

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremde zarar gören binalarda yapılan yanlışlar, Salihli TSO’da sektör temsilcilerinin katıldığı bir konferansta bölgeden çekilen görüntülerle anlatıldı.


2023-3-1

Salihlili kurumlar, deprem bölgesine yardım için tek yürek oldu

Salihli TSO'da bir koordinasyon toplantısı yapan Salihli’deki meslek odalarının temsilcileri, deprem bölgesine ortak yardım yapma kararı aldı.


2023-2-8

Salihli’nin mesleki eğitimindeki gelişmelere yakın takip

Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yenilenen atölyelerinde inceleme yaptı.


2023-2-5

Salihli TSO meclisinde, ekonomi bilgilendirmesi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi akademisyeni Prof. Karğın ve Prof. Aktaş, Salihlili işadamlarına ekonomik gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


2023-2-1

Salihli TSO’da uygarlık ile su ilişkisi anlatıldı

Prof. Dr. Mustafa Ergün, “Gediz Havzası ve Uygarlığa Katkıları” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Salihli TSO’nun Konferans Salonu’ndaki sunum ilgiyle izlendi.


2022-12-5

Girişimci kadınlar, tanıtım stantlarında hünerlerini sergiledi

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen etkinlik, şenlik havasında gerçekleşti. Toplam 100 stantta, kadınlar kendi el emeğiyle meydana getirdikleri ürünleri sergiledi ve satışını yaptı.


2022-10-31

Yeni meclis ve yönetim göreve başladı

17 meslek grubundan 38 meclis üyesi geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle belirlendi. Yeni meclis, meslek komiteleri üyelerinin de katılımıyla ilk toplantısını yaptı.


2022-10-28

Kadın girişimcilere Halkbank kredileri anlatıldı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla bir araya gelen Salihlili kadınlara Halkbank’ın girişimci kredileri hakkında bilgi verildi.


2022-10-20

Ünlü şairler “İkindi’den Sonra Şiir” etkinliğinde buluştu

Hidayet Karakuş ve Habib Bektaş gibi usta yazar ve şairleri bir araya getiren şiir etkinliği büyük ilgi gördü. Salihli TSO’nun Sardes Konferans Salonu’nda adeta şiir ziyafeti sunuldu.


2022-10-7

Salihli TSO üyeleri 14 Ekim’de sandık başına gidecek

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’de faaliyet gösteren üyeleri için sandığa gitme tarihini 14 Ekim 2022 Cuma günü olarak belirledi.


2022-10-6

Salihli TSO’nun 37 Meclis üyesine plaket takdim edildi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın son meclis toplantısında, dört buçuk yıl boyunca görev yapmış olan Meclis üyeleri plaketle onurlandırıldı.


2022-10-4

Kula ve Selendi’nin sorunlarına Salihli TSO’da çözüm arandı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Kula ve Selendi’deki meslek kuruluşlarının temsilcileri, ilçelerindeki sorunları maddeler halinde sıralayarak, çözülmesi konusunda destek talebinde bulundu.


2022-9-14

Üniversite sınavında başarılı olan öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, üniversite sınavında ilk 3 bine giren öğrencileri ödüllendirdi. Aynı okulda okuyan 3 öğrenci de tercihlerini Manisa ve Ankara’daki üniversitelerin Tıp Fakülteleri’ne kullandı.


2022-9-1

Salihli Garı’ndaki Atatürk panosu yenilendi

Atatürk’ün Salihli’ye gelişi ile ilgili bilgilerin yer aldığı tarihi gardaki tabela, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yenilendi ve daha dikkat çekici bir hale getirilerek ışıklandırıldı.


2022-8-9

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Salihlili kadınlara girişimcilik ve onur ödülleri takdim etti.


2022-7-27

Salihli TSO’nun meclisinde enerji hakkında bilgilendirme yapıldı

Salihli TSO’nun meclisinde enerji hakkında bilgilendirme yapıldı


12.07.2022

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi


12.07.2022

Gezgin kadınlar Salihli’de..

Gezgin kadınlar Salihli’de dünya kadınlarını anlattı


12.07.2022