SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI

STSO HABERLER

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz

Yavuz’dan Salihli’nin kent belleğine önemli bir eser

Salihli’de 60 yıl boyunca tuhafiye işleten; ilçede Belediye Meclis üyeliğinin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile pek çok kamusal kurumda görevde bulunmuş olan Abdullah Yavuz, hatıralarını kitapta topladı.


2023-8-23

Salihli’nin yerel markalarından biri haline gelen Yavuz Tuhafiye’de 60 yıl boyunca esnaflık yapan Abdullah Yavuz, “Akseki’den Salihli’ye Abdullah Yavuz, Hayatı ve Hizmetleri” isimli kitabının tanıtımını, uzun yıllar yöneticilik yaptığı Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirdi.

Mücadele içinde geçen hayatını anlattığı kitapta, Salihli’nin ticari ve sosyal yaşamı hakkında da detaylı bilgiler sunan Yavuz’un söyleşi ve imza etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, CHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, Oda’nın yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile Salihli halkı büyük ilgi gösterdi.

Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Gündüz Aydın’ın yayıncılığını üstlendiği kitap hakkında verilen bilgilerden sonra bir takdim konuşması yapan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Abdullah Yavuz’un Salihli’ye kattığı önemli değerler hakkında şunları söyledi:

“Ahilik geleneğinde güven duyulacak, emanet edilecek insan olmak, en yüksek mertebe olarak kabul edilir. Yavuz Tuhafiye, 60 yıla yakın süre boyunca sunduğu geniş ürün yelpazesi ve kaliteli mallarının yanı sıra, işletmecisi olan Abdullah Yavuz’un dürüstlüğü, güler yüzü ve tatlı diliyle ilçenin en tanınmış markalarından biri oldu. Abdullah Bey, ticaretin yanı sıra ilçenin sosyal yönden gelişmesine de büyük katkılar sağladı. TSO meclisinde iki dönem birlikte çalıştık. 2 dönem belediyede meclis üyeliği, 6 dönem Salihli TSO’da Meclis üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli kurum ve komisyonlarda Oda’yı temsilen hizmet verdi.

Abdullah Yavuz Salihli’ye çok değerli bir eser kazandırdı. Bu kitap, bir tüccarın ve sorumluluk sahibi bir yurttaşın gelecek nesillere değerli bir mirasıdır. Başkalarına da örnek olmasını dilerim.”

Belediye Başkanı Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, SAKÜDER Başkanı Gündüz Aydın ve kayınbiraderi Avukat Ünal Özkan da Yavuz hakkında birer kısa konuşma yaptı.

Soru-cevap şeklinde devam eden söyleşiden sonra kitaplarını imzalayan Yavuz, kitaplarının gelirini üniversiteli gençlere burs sağlamak üzere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Salihli Şubesi’ne bağışladı.