SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI

STSO HABERLER

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz

Salihli’nin girişimci kadınları, hemcinslerini ödüllendirdi

Salihlili girişimci kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde ödül dağıttı. İsmi bir marka haline gelen Sevim Uçak’a esnaf ödülü takdim edildi. Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu, başarılı kadınlara anı tabağı ve zeytin fidanı hediye etti.


2024-3-8

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu, geleneksel hale getirdiği Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Kadın girişimciler, ilçe ekonomisine değer katan, başarılı çalışmalarıyla topluma örnek olan hemcinslerini ödüllendirerek onurlandırdı.

Alis Şeff Restoran’da düzenlenen Kadınlar Günü etkinlikleri kahvaltı ile başlayıp ödül töreni ile devam etti. Törenden sonra da seramik şekillendirme atölyesi gerçekleştirildi. Etkinliklere Salihlili kadınlar yoğun bir katılım sağladı.

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Benay Oral yaptığı açış konuşmasında, iş yaşamında başarılı olmuş kadınları başkalarına da rol model olmaları için kamuoyuna tanıttıklarını ve başarılarını ödüllerle teşvik ettiklerini kaydetti.  Emeğin kutsal olduğu bir kentte yaşamaktan mutlu olduklarını belirten Oral, bu töreni emeğe saygının bir göstergesi olarak düzenlediklerini ifade etti.

Kadınlara ödüllerin takdim edildiği törene Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Başkan yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan, Salihli TSO Genç Girişimciler Kurulu ile Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Mustafa Kemal Atatürk’ün laiklik ilkesinin ve devrimlerinin savunucusu olduklarını; kadınların toplumda değer görmesi için bu devrimlere sımsıkı sarılmak gerektiğini belirtti. Kadınların iş yaşamına daha fazla katılması gerektiğinin altını çizen Yüksel, “Avrupa’da kadınların yüzde 66’ı iş yaşamına katılırken, bizde bu oran yüzde 36’lar seviyesinde. Türkiye’de iş yaşamına katılan kadınların oranının yüzde 66’ya yükselmesi demek, milli gelirin yüzde 20 oranında artması demektir. Kadınların evden çıkıp iş hayatına katılması çok önemlidir.” dedi.

Yüksel, kadınların hayatın her alanında yer almasını ve başarılarıyla topluma örnek olmasını önemsediklerini, ödüllerle bunu destekleyen Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu tutumlarını da sonuna kadar desteklediklerini sözlerine ekledi.

 

 

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu, Kadın Genç Girişimci Ödülü’nü Arnavut börekleriyle ün salan Keziban Alsaç ve Hülya Giyim sahibi Hülya Işın’a; Esnaf Ödülü’nü Sevim Giyim’in yetkilisi Sevim Uçak’a, Kadın Girişimcilik Ödülü’nü Kimyon Ev Yemekleri yetkilisi Atiye Şenocak’a, Onur Ödülü’nü de Güven Turizm bünyesinde  turistik turlar düzenleyen Aytül Altıntaş’a takdim etti.

Kera Art Seramik Atölyesi sahibi İrem Başer’e de teşekkür amacıyla onur ödülü sunuldu.

 

 

.