SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI

BAŞKANIMIZIN MESAJI

Yeni bir döneme zeytin bereketiyle

 

Salihli’nin yanı sıra Kula ve Selendi’deki esnaf, tüccar ve sanayiciyi kapsayan Odamız, dört yılda bir yenilenen meclis ve organ seçimlerini gerçekleştirdi.

Salihli TSO’yu 2026 yılına taşıyacak olan kadro belirlendi.

Üçüncü kez bölgemizin en güçlü mesleki örgütü olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimini sürdürme onuruna eriştik.

Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını dilerim.

Salihli TSO’nun Salihli’nin yanı sıra Kula ve Selendi ilçelerindeki ticaret erbabını da kapsayan 2 bin 825 üyesi bulunuyor.

Bundan önceki iki dönem boyunca herkesle iyi ilişkiler içinde bulunma, kimseyi kırmama, ötekileştirmeme, ayrım yapmama, insanlara değer verme, kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyum içinde çalışma ilkesiyle görev yaptık.

Üyelere daha iyi hizmet götürme anlamında pek çok yeni uygulamayı hayata geçirdik. Bunun yanı sıra, eğitim konusunu da çök önemsedik. Bölgenin ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştiren Borsa İstanbul MTAL okulunun yönetimine TOBB’un projesi çerçevesinde dahil olarak, modern atölyeler kazanmasına ve öğrencilerin daha deneyimli elemanlar olarak çalışma hayatına atılmalarına öncülük ettik.

Yeni dönemde de şimdiye kadar olduğu gibi Odamızı ortak akılla ve siyaset üstü bir anlayışla yönetmeye devam edeceğiz.

Salihli TSO olarak bölgemiz iş insanlarının ve ülkemizin kalkınması için elimizden gelenin fazlasını yapmak; bölgemizin tarım, sanayi, sağlık, eğitim ve ticarette daha ileriye gidebilmesi için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstereceğiz.

Dergimizin bu 65. sayısında, bölgemizin ekonomisinde giderek daha fazla pay almaya başlayan zeytin konusunu ele aldık. Üzümden sonra Salihli’nin en önemli ikinci ürünü haline gelen zeytinde bereketli bir hasat dönemi yaşanıyor.

Besin değeri ve sağlığa yararı açısından dünya mutfaklarının vazgeçilmezi haline gelmeye başlayan zeytinin geleceği çok parlak gözüküyor.

Zeytinde bereketli bir yıl yaşanıyor. Dünyada yaşanan kuraklık fiyatlara da olumlu olarak yansıdı ve bölgemizin zeytini daha da değerlendi.

Bu bereketin ve olumlu havanın ülkenin ekonomisine de yansımasını gönülden dilerim!

Kaldığımız yerden, yeniden merhaba!

 

İbrahim Yüksel

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı