Üye Girişi
17.05.2022
english german arabic turkish
Previous
 • / Güncel Haberler / — 9.03.2022

  Gezgin kadınlar Salihli’de dünya kadınlarını anlattı

  “Rotamızdaki Kadınlar” kitabının yazarı olan İstanbullu iki gezgin kadın, Salihli’de düzenlenen konferansta 100’ü aşkın ülkede gözlemledikleri farklı kültürlere ait kadınların yaşantılarından kesitler sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.03.2022

  Salihli TSO’lu Kadın Girişimciler, hemcinslerini ödüllendirdi

  Başarılı kadınları ödüllendirerek onurlandırmayı ve cesaretlendirmeyi bir gelenek haline getiren Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Salihlili kadınlara girişimcilik ve onur ödülleri takdim etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.02.2022

  Salihli TSO’nun meclisinde enerji hakkında bilgilendirme yapıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, yüksek oranda fiyat artışı nedeniyle hem konutlarda hem de işyerlerinde en önemli sorunlardan biri haline gelen enerji maliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.02.2022

  Maliyet artışları sanayicileri de zorluyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarla bir anket çalışması yaptı ve çıkan sonuçları sanayicilerin de katılımıyla değerlendirdi. Ağırlıklı olarak girdi maliyetlerindeki artıştan yakınan sanayiciler, bu farkı ürün fiyatlarına yansıtmaktan başka çarelerinin olmadığını ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.01.2022

  Küçük işletmelere yönelik istihdam destek paketi tanıtıldı

  KOSGEB’in “Mikro ve Küçük İşletmeler Hızlı Destek Programı”nın içeriğini Salihli TSO’da anlatan kurumun Manisa İl Müdürü M. Oğuz Kılınç, destekten imalat sektörünün yanı sıra bazı hizmet ve ticaret sektörlerinin de yararlanabileceğini belirtti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.01.2022

  Salihli TSO, Meclis Başkanlığı için birim oluşturdu

  Salihli OSB’nin 21 yıldır kullandığı ve kendi yerine taşınmasıyla boşta kalan ofisler Meclis Başkanlığı makamı olarak düzenlendi. Meclis Başkanı ve Meclis Divanı biriminin açılışı için küçük bir seremoni gerçekleştirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.01.2022

  Salihli TSO yönetimi “Gül Bahçesi” sergisine hayran kaldı

  Salihli Kadın Girişimi Kooperatifi’nin İzmir’deki tezhip ve minyatür sanatçıları ile birlikte düzenlediği sergiyi gezen Salihli TSO heyeti, bin bir emekle hazırlanan eserleri ilgiyle izleyip, her biri hakkında detaylı bilgi aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.01.2022

  Ekonomi muhabirleri “Gazeteciler Günü”nü Salihli’de kutladı

  Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Salihli’de bir araya geldi. Derneğin 32. kuruluş yıldönümünün de kutlandığı Lidya Sardes Oteli’ndeki gala yemeğine, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral da eşleriyle katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.12.2021

  Yüksel: “Ekonomik sıkıntılar, yerel üretimi desteklemekle aşılabilir”

  Salihli TSO’nun 2021 yılının son meclis toplantısında ekonomideki olumsuz gidişatı ve iş dünyasının beklentilerini anlatan Salihli TSO Başkanı Yüksel, “Yüzde 30’ları bulan kredi faiz oranlarıyla iş yapmamız zor. Sıkıntıları aşmamız ancak yerel üreticiyi güçlendirmekle, tarımsal faaliyetleri desteklemekle mümkün olabilir” dedi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.12.2021

  Yüksel: “Etiketler aşağı çekilmeli”

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, yüksek oranlı zamlarla artışa geçen etiketlerin, döviz kurlarındaki gevşemeyle birlikte aşağıya doğru inmesini beklediklerini ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.12.2021

  Yüksel: “Etiketler aşağı çekilmeli”

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, yüksek oranlı zamlarla artışa geçen etiketlerin, döviz kurlarındaki gevşemeyle birlikte aşağıya doğru inmesini beklediklerini ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.12.2021

  Egeli kadın girişimcilere Salihli tanıtıldı

  Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak ve Kütahya illeri ve ilçelerinde yer alan TOBB’a bağlı Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Salihli’nin kültürel ve ekonomik değerlerini tanımak üzere bir gezi gerçekleştirdi. 120 kişilik grup ilk gün Manisa TSO’nun ev sahipliğinde toplantı yaptıktan sonra ikinci günü de Salihli ve Sart’a ayırdı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.12.2021

  “K” belgenizi Salihli TSO’dan alabilirsiniz

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, yurt içi eşya taşımacılığı yapacak olan kişilerden istenen “K Belgesi”ni il odası Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üzerinden vermeye başladı. İlçe odasından bu belgenin verilmesi, taşımacılık yapan gerçek ve tüzel kişilere büyük avantajlar sağlayacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.11.2021

  Borsa İstanbul Lisesi’nde öğretmenler gününe renkli kutlama

  Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen öğretmenler günü kutlama etkinliğinde konuşan Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, “Öğretmenler kutsal bir meslek icra ediyor. Sorunlarının çözümlenmesini görmek bizim de en büyük temennimiz” dedi. Okulda görev yapan 119 öğretmene Salihli TSO tarafından Gökeyüp güveçleri hediye edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.11.2021

  Borsa İstanbul Lisesi’nde öğretmenler gününe renkli kutlama

  Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen öğretmenler günü kutlama etkinliğinde konuşan Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, “Öğretmenler kutsal bir meslek icra ediyor. Sorunlarının çözümlenmesini görmek bizim de en büyük temennimiz” dedi. Okulda görev yapan 119 öğretmene Salihli TSO tarafından Gökeyüp güveçleri hediye edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.11.2021

  Salihli TSO’dan öğretmenlere “güveçli” kutlama

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu tarafından dekore edilen Gökeyüp güveçleri, Salihli TSO İkokulu ve Ortaokulu ile Salihli TSO Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenlerine hediye edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.11.2021

  İzmirliler’in “Salihli ilgisi” devam ediyor

  Salihli TSO tarafından organize edilen “Görülmeye Değer Kent Salihli” gezileri kapsamında kente gelen İzmir’den 47 kişilik grup, tarihi mekanları ziyaret ettikten sonra yaptıkları alışverişlerle çarşı ve pazarı hareketlendirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.11.2021

  İzmirli grup, ”Görülmeye değer kent Salihli”yi keşfe geldi

  Salihli TSO’nun organizasyonuyla İzmir’den gelen 43 kişilik grup, Salihli’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek tanıma imkanı buldu. Grup, gün boyu süren gezi kapsamında yaptığı alışverişlerle esnafın da yüzünü güldürdü.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.11.2021

  Yüksel: Ana girdilere yapılan zam enflasyonu körüklüyor

  Doğalgaz, akaryakıt ve elektriğe ardı ardına yapılan zamlar nedeniyle bir açıklama yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, üretim ve yatırımda olumsuz bir havanın oluşmaya başladığını ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.10.2021

  Salihli TSO, sayısal takograf kartı vermeye başladı

  Dijital takograf kullanmak mecburiyetinde olan yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araçların yetkilileri, artık Manisa’ya gitmeden takograf kartlarını Salihli’den alabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.10.2021

  Salihlili kadın girişimciler, tanıtım günleri etkinliğinde buluştu

  Salihli TSO Kadın Girişimcileri tarafından düzenlenen etkinlikte kadınlar kendi el emeklerini satışa sundu. 100 ayrı standın yer aldığı tanıtım günlerinde katılımcılar ve ziyaretçiler, canlı müzik eşliğinde hem keyifli saatler geçirdi, hem de alış- veriş yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.10.2021

  Salihli TSO, Güven otobüslerine tanıtım kaplaması yaptırdı

  Salihli Güven Turizm’in İstanbul seferi yapan 5 otobüsüne ilçedeki tarihi mekanların yanı sıra bölgeye özgü ürünlerin görüntüleri kaplatıldı. Otobüslerin her iki yanına yerleştirilen dev görüntülerin Salihli’nin tanıtımına katkı sağlaması bekleniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.10.2021

  Salihli TSO’dan öğrencilere 1000 adet mont

  Salihli TSO, Salihli, Kula ve Selendi’deki ilk ve ortaokullarda bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık mont dağıtacak. Dağıtım, Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından okullara teslim etmek suretiyle gerçekleştirilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.10.2021

  Oteller ve restoranlar eleman sorunun çözülmesini istiyor

  Salihli TSO’da bir araya gelen Salihli ve Kula’daki konaklama ve restoran işletmelerinin yetkilileri, pandeminin olumsuz etkilerinden daha da önemli sorunun eleman ihtiyacını karşılayamamak olduğu görüşünde birleşti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.10.2021

  Yüksel, Manisa’da kuraklığa dikkat çekti

  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda, gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, tarıma yönelik ciddi bir tehdit olan kuraklık konusunda önlemler alınması gerektiğini belirtti ve düşük fiyat nedeniyle mağdur olan üzüm üreticisine destek verilmesini istedi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.10.2021

  Salihli TSO’da ambalajın önemi ve vergisiz satışların incelikleri anlatıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla düzenlenen bilgilendirme konferansında, satışta ambalajın önemi ve vergisiz satışlar hakkında incelikler anlatıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.09.2021

  Salihli TSO meclis üyelerine yeşil mutabakat anlatıldı

  Meclis toplantısında bir sunum yapan CBÜ Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhmut Kargın, güncel ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmelerin yanı sıra, yeşil mutabakat hakkında bilgilendirmede bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.09.2021

  Kula ve Selendi’nin sorunları Salihli TSO’da istişare edildi

  Kula Oda başkanları, OSB yerinin belirlenmesine rağmen iki yıldır bir ilerleme olmadığından ve meslek yüksekokuluna gelen öğrencilerin kalacak yer bulamamaları sorunu üzerinde durdu. Selendi temsilcileri ise bir turizm merkezi haline getirilmeye çalışılan Yelimere kanyonuna giden yolun bozuk olmasından yakındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.09.2021

  Üniversiteye yerleşen İMKB liseli öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

  Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 24 öğrenci bu yıl üniversiteyi kazandı. Dört yıllık bölümlere yerleşen öğrencilere Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından nakdi ödül, Nutuk ve Türk Bayrağı hediye edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.09.2021

  Üniversite sınavında başarılı olan öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, üniversite sınavında başarılı dereceler elde eden Salihli’den 2 ve Kula’dan 1 olmak üzere toplam 3 öğrenciyi ödüllendirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.09.2021

  Yüksel: Salihli üzümden 400 milyon TL gelir kaybına uğrayacak

  Salihli’deki Odaların katılımıyla gerçekleştirilen ortak istişare toplantısında konuşan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, üzüm fiyatındaki düşüklüğün bütün sektörlere olumsuz yönde yansıyacağına vurgu yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.09.2021

  İbrahim Yüksel, Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerine projeleri anlattı

  Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, okulda düzenlenen toplantıda Zafer Kalkınma Ajansı projeleriyle yenilenen atölyeler ve Türkiye genelinde birinci seçilen SOGEP projesi hakkında bilgiler verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.08.2021

  İyi Parti üyelerine Salihli ekonomisi anlatıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden İyi Parti’nin Manisa, Salihli, Turgutlu ve Alaşehir yetkilileri ile parti üyeleri, ilçenin üretim gücü ve potansiyelinin yanı sıra eğitim ile STK’ların durumu hakkında bilgilendirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.08.2021

  Salihli TSO’nun meslek kazandırma projesi Türkiye birincisi oldu

  “Destekleniyorum Meslekleniyorum” isimli projede iki komşu ilçe Salihli ile Turgutlu’nun kurumları sinerji yarattı. 1 milyon 40 bin TL bütçeli projenin hayata geçirilmesi sonucu genç işsizlere ve dezavantajlı kişilere meslek kazandırılması hedefleniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.07.2021

  Sart’ta tiyatro rüzgarı esti

  Salihli Sardes Uluslararası Altıncı Dionysos Tiyatro Şenliği ve tiyatro eğitim kampına Türkiye’nin dört bir yanından tiyatro toplulukları katıldı. Sart Mahallesi’nde 12 gün boyunca devam eden kampta, çadırlar kuruldu, gösteriler yapıldı, tiyatro atölyeleri düzenlendi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.06.2021

  İnşaat sektörü, sorunlarla ve artan maliyetlerle baş etme çabasında

  İnşaat malzemelerine üst üste gelen zamlar nedeniyle maliyetlerin katlanılmaz boyutlara ulaştığı inşaat sektörü çıkış yolu arıyor. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen sektör temsilcileri, sorunlarını çözme konusunda muhatap bulamamaktan yakındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.06.2021

  İnşaat sektörü, sorunlarla ve artan maliyetlerle baş etme çabasında

  İnşaat malzemelerine üst üste gelen zamlar nedeniyle maliyetlerin katlanılmaz boyutlara ulaştığı inşaat sektörü çıkış yolu arıyor. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen sektör temsilcileri, sorunlarını çözme konusunda muhatap bulamamaktan yakındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.06.2021

  Salihli Kirazı, Avrupa ve Uzakdoğu’ya ihraç ediliyor

  Salihli’nin Kemer Mahallesi’nde çoğunluğu örtü altında olmak üzere Salihli Kirazı üretimi yapan A&A Tarım, günde 500 işçinin çalıştığı bahçesinde yetişen ürünün tamamını dış pazarlara gönderiyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.06.2021

  İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi’nin atölyeleri yeni teknoloji makinelerle donatıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Norm Holding’in destekleriyle yenilenen Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölyeleri yeni öğrencilerini bekliyor. Okulda, sanayinin büyük ihtiyaç duyduğu CNC operatörü yetiştirmek üzere iki adet CNC tezgahı da bulunuyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.06.2021

  Salihli Kirazı, 35-40 TL’den alıcı buluyor

  Erkenci Salihli Kirazı’nın adresi olan Bozdağ yolu üzerindeki Çamurhamamı Mahallesi’nde üretici, kirazını 40 TL civarında satıyor. Salihli Kirazı’nı tescilleyen Salihli TSO heyeti, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam’ın da katılımıyla Çamurhamamı’nda üreticiler ve alıcılarla görüşmeler yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.06.2021

  Sigortacılık Haftası vesilesiyle Salihli TSO’ya ziyaret

  Manisa Sigorta Acenteleri Derneği yönetimi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve sigortacılık sektörü temsilcilerini ziyaret etti ve Oda Yönetimi’ne sigortacılık sektörüne verilen destek için teşekkürlerini sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.04.2021

  Salihli TSO, bin 581 gıda alışveriş çeki dağıttı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan’da dar gelirli ailelere her biri 90 TL değerinde olan toplam 142 bin 290 TL’lik alışveriş çekini Salihli, Kula ve Selendi’de dağıttı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.04.2021

  Salihli Vizyon Dergisi 60. sayıya ulaştı

  2005 yılından bu yana üç aylık periyotlarda yayınlanan Salihli Vizyon Dergisi’nde Salihli’nin yanı sıra, Oda’nın kapsama alanına giren Kula ve Selendi’nin de tanıtımı yapılıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.03.2021

  Salihli TSO ile Akhisar TSO personeli kıyaslama yaptı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin akreditasyon sistemi gereklilikleri kapsamında Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile uygulamalarını mukayese etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.03.2021

  Salihlili kadınlar kitap atölyesinde buluştu

  STSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği kitap atölyesinde, Salihlili pilot ve yazar Halil Açıkgöz’ün “Helme Kitabı” tanıtıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.03.2021

  STSO Kadın Girişimciler Kurulu’ndan hemcinslerine plaket

  Salihli TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde hemcinslerine ödül dağıttı. Onur Ödülü takdim edilenler arasında ABD’de Salihli’yi başarıyla temsil eden bilgisayar mühendisi Melisa Tokmak da yer aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.02.2021

  Galericiler, Salihli TSO’da sınava girdi

  Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri’nin ikinci el galericilik yapanlara yönelik Salihli TSO’da düzenlediği galericilik sınavlarından 12.’si gerçekleştirildi. İki aşamalı olarak yapılan sınava 22 kişi katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.02.2021

  Salihli TSO, başarılı öğrencilere tablet hediye etti

  Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ve Kula Hacıömer Özboyacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne toplam 17 adet tablet desteği sağladı. Tabletlerden ikisi İMKB Lisesi’ndeki başarılı öğrencilere, diğerleri de okul idarecilerine törenle teslim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.02.2021

  Salihli TSO’dan Salihli, Kula ve Selendi’deki öğrencilere tablet desteği

  Salihli TSO’nun üç ilçenin Milli Eğitim Müdürleri’ne törenle teslim ettiği toplam 55 tabletin 40’ı Salihli, 10’u Kula ve 5’i de Selendi’de ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılacak. Oda ayrıca Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kendi bütçesinden 15 adet tablet bağışı yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.02.2021

  Salihlili zeytinciler, güçlerini birleştirmek istiyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir araya getirdiği zeytin ve zeytinyağı üreticileri, kalitesi ile rağbet gören Salihli zeytinini marka haline getirmek için, birlik veya kooperatif çatısı altında daha güçlü bir şekilde örgütlenme isteğini dile getirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.02.2021

  Salihli TSO, Organize’deki firmalara forklift eğitimi düzenledi

  Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 10 firmadan toplam 45 kişinin, kaldırma, yükleme ve istifleme iş makineleri (forklift) kullanımı konusunda beceri kazanması sağlandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.01.2021

  Sanayiciler, nitelikli eleman yetiştiren okulun eğitim şartlarını iyileştirdi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve Norm Holding’in maddi katkı sağladığı projelerle atölyeleri yenilenen Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki gelişmeler, kalifiye eleman ihtiyacı had safhaya ulaşan fabrika sahipleri tarafından yerinde incelendi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.01.2021

  Fidanlar büyüyecek, öğrenciler zeytin ve zeytinyağı yiyecek

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadın Girişimcileri, okullara toplam 500 zeytin fidanı dikilmesini sağladı. Okulların bahçelerine dikilen fidanlar ürün vermeye başlayınca, elde edilen ürünlerden okul aile birlikleri kanalıyla öğrenciler yararlanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.01.2021

  Halkbank ile tedarik zinciri protokolü imzalandı

  Salihli TSO’da imzalanan Tedarik Zinciri Finansmanı anlaşması ile pandemi sürecinde finansman sıkıntısı yaşayan işletmelere rahat bir nefes aldırılması hedefleniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.01.2021

  Yüksel’den, kamu kurumlarına kira artışı yapmama çağrısı

  Pandemi sürecinde işleri durma noktasına gelen özellikle yeme-içme, turizm ve organizasyon gibi sektörlerin mensupları zor durumda. Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Vakıflar, STK’lar, Kızılay ve Belediyelerin, kiradaki mülklerine bu yıl zam yapmaması çağrısında bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.01.2021

  İbrahim Yüksel: “Ekonomide zor bir yıl bizi bekliyor”

  Salihli TSO’nun 2020 yılının son meclis toplantısı, Meclis üyelerinin yanı sıra, Meslek Komiteleri ve OSB Müteşebbis Kurulu üyelerinin de katılımıyla genişletilmiş olarak gerçekleştirildi. Oda’nın 2021 yılı bütçesi 2 milyon 520 bin TL olarak bağlandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.12.2020

  Ziraat Bankası ile kolay finansman protokolü imzalandı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ile Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy, Ziraat Bankası ile imzalanan Bankkart Tedarik Zinciri Finansman protokolünün nakit akışını rahatlatacağını belirterek, Oda ve Borsa üyelerini bu uygulamadan yararlanmaya davet ettiler.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.12.2020

  Salihli için lisanslı depoculuk önerisi

  Manisa Ticaret İl Müdürü Muharrem Özel ve Lisanslı Depo Denetçisi Hüseyin Kartal, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, bu bölgede üzüm, zeytin ve zeytinyağı konusunda lisanslı depoculuk yatırımlarının avantajları hakkında bilgi verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.12.2020

  Borç yapılandırması için son başvuru 31 Aralık

  Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanuna göre, kamu alacaklarının borçluları 31 Aralık 2020 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.11.2020

  Eşsiz lider Atatürk’ü, fotoğraf sergisiyle andık

  Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Luna Alışveriş Merkezi’nde “Fotoğraflarla Atatürk” Sergisi düzenledi. Serginin ziyaretçileri arasında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi de yer aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.11.2020

  Turizm sektörüne ve KOBİ’lere uygun faizli kredi

  Kamu ve özel bankaların da aralarında yer aldığı 15 banka, turizm sektörüne yönelik Turizm Destek Paketi uygulamasına başladı. Öte yandan, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, KOBİ’lere 100 bin TL’ye kadar Mikro İşletme kredisi kullandıracak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.10.2020

  Kadın Kooperatifi’ne Salihli TSO ziyareti

  Geçtiğimiz yıl kurulan Salihli Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kavaklı Kafeterya’daki merkezine yerleşti. Kooperatif üyeleri, Salihli TSO yönetimi tarafından ziyaret edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.10.2020

  SGK Müdürü Yavuz Kurt, Salihli TSO’yu ziyaret etti

  Sosyal Güvenlik Kurumu Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, iş dünyasının sosyal güvenlikle ilgili sorunlarını ilk ağızdan belirlemek için yaptığı periyodik ziyaretlerinden birini daha gerçekleştirdi ve Salihli TSO’da konuyla ilgili temaslarda bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.10.2020

  Salihli İMKB Lisesi kütüphanesine İstanbul’dan destek

  Kütüphaneler Haftası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kitap kampanyasına başvuru yapan Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, aralarında pek çok değerli eserin de bulunduğu 200 civarında kitap bağışı yapıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.10.2020

  Salihli’deki ceviz yatırımı, ulusal kanalın canlı bağlantısıyla tanıtıldı

  Habertürk TV Kanalı’nın başarılı muhabiri Gülçin Hacıevliyagil Ayçe, Salihli’ye gelerek ilçedeki ceviz yatırımlarını tüm Türkiye’ye duyurdu. Canlı yayında konuyla ilgili soruları Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel ve Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç cevaplandırdı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.10.2020

  Salihli’de 1 milyon TL tutarındaki iki projeye Zafer KA’dan onay çıktı

  Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne günümüzün koşullarında 3 modern laboratuar kazandıracak ve sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlayacak olan iki ayrı projenin toplam giderlerinin 100 bin TL’lik kısmı Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.10.2020

  Proje Yürütme Kurulu, İMKB Lisesi’ni yeniliyor

  TOBB tarafından proje okulu olarak seçilen Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okulun komple olarak boyanması ve doğalgaz bağlanması kararı alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.09.2020

  Salihli Meslek Lisesi, pandemiyi avantaja çevirdi

  Salihli’nin köklü okullarından İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki atölye öğretmenleri üç farklı çeşitte dezenfektasyon ünitesinin yanı sıra, ısıya duyarlı turnike sistemi ve “Ölç-geç kabin” geliştirdi. Yeni ürünler, okulun döner sermayesine gelir sağlamak üzere satışa sunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.09.2020

  İngiltere’ye üzüm ihraç eden Gento Tarım’a Salihli’den üst düzey ziyaret

  Kemer’de 800 dönümde ihraçlık üzüm çeşitleri, ayva ve ceviz üretimi yapan Gento Tarım, bugünlerde İngiltere’ye ihraç ettiği Crimson Seedless cinsi üzümün hasadını yapıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.09.2020

  Başarılı öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

  Bu yıl üniversite sınavında ilk 3 binlere giren Salihlili ve Kulalı gençler Salihli TSO’da bir araya getirildi. Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam’ın da katıldığı toplantıda başarılı gençlere Salihli TSO tarafından çeyrek altın ve çeşitli hediyeler sunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.08.2020

  60 galerici Salihli TSO’da sınava girdi

  Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) yetkilileri, ikinci el galericilik yapanlara yönelik Salihli TSO ile koordineli olarak sınav gerçekleştirdi. Teorik sınava 49, performans sınavına ise 60 kişi katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.08.2020

  Salihli’nin tarımsal potansiyeline, tarım yazarından büyük ilgi

  Dünya Gazetesi’nin tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel’den Salihli’nin ekonomik durumu ve tarımsal zenginliği hakkında bilgi aldı. Yıldırım, üzüm üretiminin yanı sıra özellikle zeytincilik, ceviz ve badem üretimi konusunda üreticilerden bilgi aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.07.2020

  Salihli Kirazı’na, BM’den coğrafi işaret desteği

  Salihli Kirazı, Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen coğrafi işaretleri destekleme projesi kapsamında Türkiye çapında seçilen 5 üründen biri oldu. Salihli Kirazı’nın ayrıca Avrupa Birliği’nde de tescil ettirilmesi için Türk Patent ve Marka Kurumu’na gerekli başvurular yapıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.07.2020

  Küçük işletmelere iş sağlığı ve güvenliği zorunluluğu uygulamada

  Az tehlikeli sınıfta yer alan ve 50’den az çalışanı bulunan hukuk bürosu, terzi, manav, market gibi küçük işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ile çalışma mecburiyeti uygulaması yürürlüğe girdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.06.2020

  İnşaat sektörünü, düşük faizli konut kredileri canlandırdı

  Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen sektörlerden biri olan inşaat ve konutta, son yılların en düşük banka faiz oranı olan yüzde 0,64’ün olumlu yansıması görülmeye başlandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.06.2020

  Salihli Kirazı üreticinin yüzünü güldürdü

  Tescilli Salihli Kirazı, iklim şartlarının elverişli gitmesi sayesinde bu yıl üreticisine iyi bir gelir sağladı. Mayıs’ın son haftasında hasadına başlanan Salihli Kirazı ilk günlerde 30 TL’den alıcı buldu. Yüzde 80’i başta Almanya olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edilen Salihli Kirazı, hasadın üçüncü haftasında 9 TL’ye kadar gerilese de üretici durumdan son derece memnun.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.06.2020

  Tarım sektörü pandemiden olumsuz etkilenmedi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı tarımsal işletmeler, pek çok sektörü olumsuz olarak etkileyen korona virüs salgını sürecinden fazla zarar görmeden çıktı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.06.2020

  Salihli OSB’de fabrika bacaları, karantina günlerinde de tüttü

  Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalar, pandemi süresince de duraksız üretime devam etti. Salihli TSO’nun yaptığı ankete göre, gıda üretimi yapan fabrikalardan bazıları yüzde 35 ile yüzde 70’e varan oranlarda süreçten olumsuz etkilenmesine rağmen faaliyete ara verilmedi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.06.2020

  Üzümde strese bağlı ürün kaybı Bakan Pakdemirli’ye iletildi

  Salihli’de tarım alanında çözüm bekleyen öncelikli sorunlar bir rapor halinde Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ulaştırıldı. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, hava sıcaklığının ani değişimleri nedeniyle yaşanan rekolte kaybı nedeniyle Salihli’nin afet bölgesi ilan edilmesini istedi. Bakan Pakdemirli, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığoğlu ve 365 Oda-Borsa başkanının da katıldığı telekonferansta konu hakkında bilgi verildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.05.2020

  Altın 3 ayda yüzde 20 arttı, sarraflar iş yapamıyor

  Bir taraftan dünya piyasalarında altın fiyatlarının sürekli yükselmesi, diğer taraftan düğün sezonunun pandemi nedeniyle açılamaması kuyumcuların iş hacmini yarı yarıya azalttı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.05.2020

  Restoran ve kafeler 2 aydır iş yapamıyor

  Adı Salihli ile özdeşleşen Odun Köfte’nin de menülerde yer aldığı, yiyecek-içecek sektöründeki işletmelerin durumunu araştıran Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin zor durumda olduğunu tespit etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.05.2020

  Düğünlerin yapılamaması, pek çok iş kolunu olumsuz etkiledi

  Düğün sezonunun yaklaşması, cirolarının önemli bir kısmı buna bağlı olan pek çok sektörü de olumsuz etkiliyor. Dayanıklı tüketim malları satışı yapan başta mobilyacılar olmak üzere, beyaz eşya bayileri ve züccaciyeler salgının bir an önce bitmesini dört gözle bekliyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.05.2020

  Sağlık sektörü zor günlerden geçiyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı araştırmaya göre, Salihli’de faaliyet gösteren 3 özel hastane, Covid-19 pandemisinden büyük oranda olumsuz etkilendi. Salgın nedeniyle çok ciddi hastalıklar hariç polikliniklere müracaatta büyük düşüşler yaşandığı, hastanelerin gelirlerinin minimum seviyelere indiği belirtildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.05.2020

  Marketler ve gıda tedarikçileri süreçten olumlu etkilendi

  Korona virüs salgını nedeniyle gıda konusunda stoklamaya yönelik eğilim yaşanması, marketlerin cirolarına olumlu yansıdı. Salihli’de yerel marketlerin işlerinde yüzde 20 ile 30 civarında artış yaşandığı ifade edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.04.2020

  Halkbank’tan işletmelere “can suyu kredisi”

  Halkbank, yıllık 3 milyon TL’ye kadar cirosu olan Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası üyesi şahıs firmalarına yönelik küçük işletme can suyu kredisi kullandıracak. Halkbank Salihli Şubesi Müdürü Ali Ayyıldız, Salihli TSO’da krediyle ilgili detaylı bilgiler verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.04.2020

  Salihli TSO’dan üyelerine 10 milyon TL’lik nefes kredisi

  Salgın nedeniyle sıkıntıya düşen üyelerine uygun şartlarda kredi imkanı sağlayan Salihli TSO, bütçesinden 1 milyon TL’yi buraya kanalize etti. TOBB ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Denizbank’ın da katkısıyla yüzde 7.5 faizli toplam 10 milyon TL’lik kredi Salihli TSO üyelerine kullandırılacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.04.2020

  Sigorta yaptıracak olanlar temkinli hareket ediyor

  Sigortacılık sektörü henüz korona virüsten kaynaklanan ekonomideki daralmadan tam olarak etkilenmemiş görünse de cirolarda yine de yüzde 20-30 civarında bir azalma yaşandığı belirtiliyor. Yetkililer, müşterilerin yeni sigorta yapmaktan kaçındığına dikkat çekiyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.04.2020

  Mağazalar, müşterilerin geleceği günleri iple çekiyor

  Hazır giyim ve ayakkabı satış mağazaları, satış yapamadığı gibi, alacaklarını da tahsil edemiyor. Mağaza yetkilileri en iyimser tahminle bu yılı kayıp bir yıl olarak tarif ediyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.04.2020

  Salihli TSO’dan pandemi için anlamlı yardımlar

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa İl Müdürlüğü’ne 15 bin TL, “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına da 5 bin TL bağışta bulundu. Oda, Salihli Devlet Hastanesi’ne 250 adet korunaklı tulum ile 200 adet özel gözlük yardımı yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.04.2020

  Salihli TSO’dan ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Ramazan’da dar gelirli ailelere dağıtmak üzere değeri 90 bin TL olan 1440 adet hediye çeki dağıtımı yapacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.04.2020

  Oteller kapanma noktasına geldi

  Korona virüs salgınının olumsuz etkilerinin en fazla hissedildiği sektörlerden biri olan konaklama alanında tesisler kapılarını bir biri ardına kapatmaya başladı. Normal zamanda yüzde yüz dolulukla çalışan otellerde bugünlerde dolu oda sayısı 3-5’i geçmiyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.04.2020

  Yumurta üreticileri, maliyet artışlarını karşılayamıyor

  Salihli, yumurta üretiminde önemli bir merkez. İhracatın durmuş olması ve arz fazlası meydana gelmiş olması nedeniyle maliyetlerinin altında satış yapmak zorunda olan üreticiler, korona virüsten kaynaklı belirsizliğin ve olumsuz etkilenmenin en erken Temmuz ayında hafiflemeye başlayacağını ve bir yıla yayılabileceği öngörüsünü yapıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.03.2020

  TOBB üyelerinin aidat ödemeleri Ekim’e ertelendi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, korona virüs salgını nedeniyle tüccar ve sanayicinin Haziran ayı sonuna kadar ödemesi gereken aidat borçlarının Ekim ayına ertelendiğini bildirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.03.2020

  Esnaf ve sanatkar, nefes aldıracak önlemler alınmasını bekliyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Salihli’deki sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları başkanları, açıklanan paketin dar kapsamlı olduğu; esnaf ve sanatkarın devlete ve bankalara olan borçlarının en az 6 ay ötelenmesi gerektiği görüşünde birleşti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.03.2020

  Salihli’de iş dünyası vergilere erteleme ve çalışana maaş desteği bekliyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, koronavirüs salgınından etkilenen sektörleri tespit etmek için inceleme yaptı. Oda, virüsten kaynaklanan ekonomideki sıkıntıyı aşabilmek için öncelikli beklentilerini 6 başlık altında topladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.03.2020

  Siz değerli üyelerimizin sağlığını önemsiyoruz.

  Koronavirüs salgın hastalığına önlem amacıyla, odadan ihtiyacınız olan belgeleri odaya gelmenize gerek kalmadan https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/firma-index.jsp adresinden online alabilirsiniz. Sisteme girmekte sorun yaşayan üyelerimiz 0236-713 15 90 numaralı telefondan odamıza ulaşarak bilgi alabilirler.  Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.03.2020

  Haksız fiyat artışı yapanlarla, Salihli TSO etkin mücadele edecek

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, korona virüs salgını nedeniyle oluşan panik havasından yararlanıp, ürün ve hizmetlerde haksız yere fahiş artış yapan üyelerini yakın takibe aldı. Oda, haksız fiyat artışı yapanlara ceza uygulayacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.03.2020

  Salihlili kadınlar, günlerini bir dizi etkinlikle kutladı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Girişimci Kadınlar Birliği, üretici pazarında el emeklerini satışa sundu. Takı tasarım atölye çalışması düzenledi ve kendi alanlarında başarılı olmuş hemcinslerini plaketle ödüllendirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.03.2020

  Salihlili meslek odalarından Jandarma’ya taziye ziyareti

  Salihli’deki Meslek Odaları başkanları, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen’i ziyaret ederek, İdlib’de şehit düşen Türk askerleri için taziyelerini sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.02.2020

  Vergi Haftası kutlamalarında Salihli TSO ziyareti

  Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Salihli TSO’yu ziyaret eden Salihli Adil Oral Vergi Dairesi heyeti, iş dünyası temsilcileri olan Oda yetkilileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.02.2020

  Galericiler sınava girdi

  Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) yetkilileri, ikinci el galericilik yapanlara yönelik Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile koordineli olarak sınav gerçekleştirdi. Başarılı olanlar sertifika ve kimlik belgesi almaya hak kazanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.02.2020

  Hidayet Karakuş, Salihliler’e şiir ziyafeti sundu

  Salihli’de edebiyat ve şiir meraklılarının başlattığı “İkindiden Sonra Şiir” etkinliğinin konuğu şair - yazar Hidayet Karakuş oldu. Salihli TSO’da düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.02.2020

  Salihli TSO, dış ticaret eğitimi verdi

  İhracat ve ithalat yapan üyelere yönelik olarak düzenlenen “Akreditif ile Dış Ticarette Karşılaşılan riskler ve Risk Yönetimi” eğitimine Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların yetkilileri katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.02.2020

  AKREDİTİF - DIŞ TİCARETTE KARŞILAŞILAN RİSKLER VE RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ

  AKREDİTİF - DIŞ TİCARETTE KARŞILAŞILAN RİSKLER VE RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.02.2020

  İş sahibi kadınlar çalışmaktan memnun

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, kadınlara yönelik bir anket çalışması ve sektörel değerlendirme gerçekleştirdi. Araştırmada, işinin başındaki kadınların iş hayatında avantajlı bir durumda olduğuna inandığı ve çevreden saygı gördüğü için memnun olduğu ortaya çıktı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.02.2020

  TOBB’un Manisa toplantısına Salihli TSO’dan güçlü katılım

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Manisa İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı’na Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yönetim, meclis ve meslek komiteleri üyelerinden 13 kişilik bir iştirak sağlandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.01.2020

  İnşaatçılar 2020 yılından umutlu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İnşaatçılar Komitesi, yeni yılın ilk komite toplantısında geçtiğimiz yılın değerlendirmesini yaparak, yeni dönem için öngörülerde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.01.2020

  Salihli TSO Ortaokulu, tatile törenle girdi

  Salihli TSO Yönetiminin de katıldığı karne töreninde bir taraftan öğrencilere karneleri dağıtılırken, diğer taraftan da OHSAS projesinde emeği geçen öğretmenlere plaketle teşekkür edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.01.2020

  “e-Belge” bilgilendirmesine yoğun katılım

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “e- belge uygulamaları” toplantısında, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Manisa SMMO uzmanları tarafından elektronik ortamda düzenlenen e-arşiv ve e- fatura gibi uygulamalar hakkında aydınlatıcı bilgiler sunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.01.2020

  Kestelli, Manisalı kadınlara başarıya giden yolu tarif etti

  Salihli Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri’nin davetlisi olarak Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir konferans veren İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, kadınlara iş yaşamına katılma çağrısında bulunarak, “Sevdiğiniz işi yapın ve her kademede çalışarak yavaş yavaş yükselin” tavsiyesinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.01.2020

  DUBAİ GULFOOD GIDA FUARI (16-20 ŞUBAT 2020)

  DUBAİ GULFOOD GIDA FUARI (16-20 ŞUBAT 2020)Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.12.2019

  TKDK uzmanları, Salihli TSO’da yeni teşvikleri anlattı

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 25 Kasım’da Sekizinci Başvuru Çağrı ilanına çıktı. Avrupa Birliği tarafından desteklenen IPARD programı çerçevesinde verilecek destekler için başvurular 2 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında kabul edilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.12.2019

  Etkili iletişim semineri yapıldı

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin organizasyonuyla düzenlenen “Etkili İletişim Semineri”nde, küreselleşmeyle birlikte farklı boyutlara evrilen iletişim hakkında önemli bilgiler verildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.12.2019

  Salihli TSO’nun 2020 bütçesi belirlendi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, 2019 yılının son meclis toplantısında önümüzdeki senenin bütçesini karara bağladı. Oda’nın gelirleri ile giderlerini gözden geçiren Meclis, yeni bütçeyi 2 milyon 420 bin TL’ye bağladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.12.2019

  Rekortmen işadamları plaketle onurlandırıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, en çok kurumlar ve gelir vergisi veren, en çok ihracat yapan ve en fazla istihdam sağlayan 80 kurum ve işadamına düzenlediği törenle plaket takdim etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.12.2019

  Salihli TSO, akreditasyon denetiminden başarıyla geçti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, 3 yılda bir yapılan akreditasyon denetimine tabi tutuldu. İki gün boyunca Oda’nın hizmetleri hakkında detaylı bir rapor hazırlayan denetçi, yapılan değerlendirme toplantısında iyi uygulamalar ve yapılması gerekenler hakkında yönetime bilgi verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.12.2019

  Üç Bakana Salihli, Kula ve Selendi’nin sorunları aktarıldı

  Kula’yı ziyaret eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na iş hayatında karşılaşılan sorunlar ve beklentiler, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Topkaya tarafından iletildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.12.2019

  Tarım Müdürlüğü’nde kapasite toplantısı düzenlendi

  Manisa Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen bazı sektörlerdeki kapasite fazlalığı hakkında belge verilmesi ile ilgili toplantıya Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman Oral ile Meclis Üyeleri Özgür Ayçelik ve Can Sağır katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.12.2019

  Yüksel’den gençlere başarı tüyoları

  Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, iş hayatındaki deneyimlerini liseli gençlerle paylaştı. Yüksel, başarı için çok çalışmak gerektiği; bunun yanı sıra iş ve aile yaşamında ise dürüstlüğün çok önemli olduğu konusuna vurgu yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.12.2019

  Salihlililer, İzmir’deki dostluk gecesinde buluştu

  Salihli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Dostluk Gecesi’nde İzmir’deki Salihlililer hemşehrileriyle hasret giderdi. Geceye Salihli TSO yönetimi de kalabalık bir katılım sağladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.11.2019

  Salihli TSO ile Torbalı TO faaliyetlerini kıyasladı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin akreditasyon sistemi gereklilikleri kapsamında odalar arası kıyaslama yapmak üzere Torbalı Ticaret Odası ekibini ağırladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.11.2019

  Dahilde İşleme Rejimi eğitimine büyük ilgi

  Salihli TSO’nun Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle verdiği eğitime ihracat yapan firmaların temsilcileri yoğun katılım gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.11.2019

  “Görülmeye değer kent Salihli”yi görmeye geldiler

  Salihli TSO, Kasım ayının ikinci ev sahipliğini İzmir’den gelen 46 kişilik gruba yaptı. Salihli’nin tarihi ve turistik yerlerini gezen İzmirliler, Salihli’yi tanımaktan duydukları memnuniyeti her fırsatta dile getirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.11.2019

  Salihli TSO’dan ilkokul öğrencilerine eşofman yardımı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’de ilkokulda okuyan öğrencilere eşofman yardımı yapacak. Okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtım ile ilgili detaylar, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam da katıldığı toplantıda ele alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.11.2019

  Girişimci kadınların hediyelikleri eğitime burs olacak

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin, geliriyle üniversiteli kız öğrencilere burs imkanının sağlandığı sunumunda, Manisa bezi ve kiraz motifli sabunları ile diğer hediyelik ürünleri büyük rağbet gördü. Kermese katılan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Kadınlar Birliği üyelerini başarılı sunum için tebrik etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.11.2019

  Eskiyörük’ten tavsiye:“Salihli’de ilçe bazlı kooperatif kurun”

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen konferansta Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, kooperatiflerin başarıya ulaşması yolunda atılması gerekli adımları paylaştı. Eskiyörük, tarımdaki pek çok olumsuz gelişmeye rağmen umutsuzluğa düşülmemesi tavsiyesinde bulundu ve aynı çatı altında toplanmanın yararlarını anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.11.2019

  Salihlili Oda Başkanları istişare toplantısında buluştu

  Salihli’de meslek odalarının geleneksel hale getirdiği istişare toplantılarından biri daha Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda sıkıntılar ve sorunlar paylaşıldı, bilgi alışverişinde bulunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.11.2019

  Rehabilitasyon merkezleri bürokrasiden dertli

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, özel rehabilitasyon merkezlerinin sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için sektör yetkilileri ile ilgili kurumların temsilcilerini bir araya getirerek, alınabilecek önlemlere ışık tutmaya çalıştı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.11.2019

  Salihli’yi gezdiler, tarihe ve kültürel mirasa hayran kaldılar

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonuyla İzmir’den gelen 46 kişilik grup, Salihli’nin tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra, etnografik objelerin sergilendiği Kent Müzesi’ni gezdi. Sevgi yolunda öğle yemeklerini yedikten sonra Çarşamba pazarında alışveriş yapan İzmirli grup, Salihli’ye hayran kaldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.11.2019

  Salihli TSO yönetiminden, CBÜ’ye “hayırlı olsun” ziyareti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, geçtiğimiz aylarda göreve başlayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Karğın ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cihangir Alaca’yı ziyaret ederek, yeni dönem için başarı ve hayırlı olsun dileklerini iletti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.10.2019

  Kula heyetinden Salihli TSO’ya leblebi için teşekkür ziyareti

  Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Leblebiciler Kooperatifi Başkan Vekili Halil Erdil, Ak Parti ve MHP İlçe Başkanları’ndan oluşan heyet, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.10.2019

  Salihlili işadamları Trakya’ya hayran kaldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan 41 kişilik bir işadamı grubu, ülkemizin kuzeybatı sınır illerine ve ilçelerine 3 günlük bir gezi gerçekleştirdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda iki kentin ekonomik durumu hakkında bilgi teatisinde bulunuldu. Heyet Edirne’nin tarihi ve turistik eserlerinin yanı sıra Lüleburgaz, İğneada, Tekirdağ ve Kırklareli’yi de gezme imkanı buldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.10.2019

  TEB’den Salihli TSO üyelerine avantaj

  Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine özel indirim ve avantajlar sunan işbirliği protokolü imzalandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.10.2019

  Salihli’de kırsal turizm için zemin oluşturma çabaları

  Salihli TSO’da düzenlenen panelde, ülkemizde örneklerine son zamanlarda sıkça rastlanan kırsal turizm konusunda Salihli, Kula ve yakın çevresinde neler yapılabileceği konusunda Kırsal Turizm Derneği tarafından bilgilendirme yapıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.10.2019

  Salihli’den Barış Pınarı Harekatı’na güçlü destek

  Salihli'deki meslek odaları, sivil toplum kuruşları, sendikalar ve derneklerin temsilcileri, Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Katılımcılar, Türkiye ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaya yönelik harekata tam desteklerini ortak bir açıklamayla ilan etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.10.2019

  SGK Manisa Müdürü uyardı: “Denetimler sıklaşacak”

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda kurumun çalışmalarını ve önümüzdeki günlerde ağırlık verecekleri uygulamaları anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.09.2019

  Tescilli Kula leblebisine medya ilgisi

  Salihli TSO’nun başvurusu sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Kula Leblebisi’ne coğrafi işaret alınması, yerel ve bölgesel medyanın ilgisini çekti. TRT’nin geçtiğimiz günlerde sabah programında Kula’dan canlı yayın yapmasından sonra, Anadolu Ajansı Manisa bürosu ve TRT Manisa bürosundan da muhabirler Kula Leblebisi haberi yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.09.2019

  Genç Girişimciler, Salihli’yi tanıdı

  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Salihli’de Kaymakamlığın yanı sıra, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatı hakkında bilgiler aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.09.2019

  Kula ve Selendi’nin sorunlarına ortak toplantıyla çözüm arayışı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Kula ve Selendi’nin kaymakamlarını ve ekonomi ile ilgili meslek örgütlerinin yöneticilerini ortak toplantıda buluşturdu. Toplantıda, istihdamı artıracak ve tanıtıma katkı sağlayacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.09.2019

  Salihli TSO’nun 5. projesine Zafer Kalkınma’dan onay

  Zafer Kalkınma Ajansı, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Dahilde işleme rejimi” konusunda 2 günlük eğitimine onay verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.09.2019

  DUBAİ YAPI VE İNŞAAT FUARI 2019

  FUARA KATILMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN 20 EYLÜL 2019 CUMA GÜNÜNE KADAR ODAMIZA BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİRDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.09.2019

  Salihlili inşaatçılar, sektörü ve yeni düzenlemeleri değerlendirdi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Meslek komitesi üyeleri, sektörleriyle ilgili durum tespitinde bulunmak ve gelişmeleri değerlendirme amacıyla bir toplantı düzenledi. Sıkıntılı bir süreçten geçen inşaatçılar, Kentsel Dönüşüm Yasası ile ilgili son düzenlemeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.09.2019

  Salihli TSO, başarılı öğrencileri ödüllendirdi

  Üniversite sınavında ilk 3 binlere giren Salihlili 8 genci bir araya getiren Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak, çeyrek altın ve çeşitli hediyeler sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.08.2019

  Sigortacılar, TOBB’da kurultaya katıldı

  Sigorta Acenteleri Kurultayı Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde toplandı. Salihli TSO Meclis Üyesi Fatma Selcen Tekdal ve TSO Sigortacılar Komitesi Başkanı Muharrem Şen de Manisa grubu ile birlikte kurultaya katılım sağladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.08.2019

  Mesleki eğitime lise diploması imkanı getirildi

  Çırak, kalfa ve ustaların yetiştiği Mesleki Eğitim Merkezleri’ne devam eden kursiyerlere lise diploması imkanı getirildi. Halen 42 değişik branşta 350 öğrencisi bulunan Salihli Mesleki Eğitim Merkezi’nde de bu düzenleme doğrultusunda kayıtların artması bekleniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.07.2019

  Kula leblebisi tescil koruması altında

  Kula’nın kültürel değerlerinden olan ve bir asrı aşkın süredir geleneksel olarak üretilen Kula leblebisi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 yıllık uğraşları sonunda Türk Patent Enstitüsü tarafından mahreç işaretiyle koruma altına alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.07.2019

  Salihlili ihracatçılar, sorunlarına çözüm aradı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, ihracatçı üyeleri ve ilgili kurumların temsilcileriyle ortak bir toplantı düzenledi. İhracatçıların genel sorunlarının başında yer alan üretim aşamasında karşılaştıkları kalifiye eleman sorununun nasıl çözülebileceği konusu tartışıldı. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki enerji ve altyapı ile ilgili sıkıntılar toplantıda ele alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.07.2019

  İstişare toplantısında yeni kaymakama Salihli tanıtıldı

  Salihli TSO’nun ev sahipliğinde bir araya gelen Oda ve meslek kuruluşlarının temsilcileri, Salihli Kaymakamlığı’na geçtiğimiz günlerde atanan Mehmet Kamil Sağlam’a ilçenin genel durumu ve sorunları hakkında bilgi aktarıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.07.2019

  Salihli OSB delegeleri OSBÜK Genel Kurulu’na katıldı

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) genel kuruluna Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ni temsilen OSBÜK delegeleri Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ve işadamı Ahmet Ozan Dinçkan katıldı. Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu da genel kurulu izledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.06.2019

  Kiraz, Çamurhamamı’nda üreticinin yüzünü güldürdü

  Salihli kirazı hasadının ilk başladığı yer olan Çamurhamamı Mahallesi’nde üretici bu yıl rekolteden ve fiyattan memnun kaldı. Çamurhamamı’nda durum değerlendirme toplantısı düzenleyen Salihli TSO heyeti, daha iyi bir sezon geçirmek için yapılması gerekenler konusunda üreticilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.06.2019

  Kiraz, Çamurhamamı’nda üreticinin yüzünü güldürdü

  Salihli kirazı hasadının ilk başladığı yer olan Çamurhamamı Mahallesi’nde üretici bu yıl rekolteden ve fiyattan memnun kaldı. Çamurhamamı’nda durum değerlendirme toplantısı düzenleyen Salihli TSO heyeti, daha iyi bir sezon geçirmek için yapılması gerekenler konusunda üreticilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.06.2019

  Dionysos tiyatro kampında her gece bir etkinlik

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, bu yıl 4.’sü düzenlenen Dionysos Tiyatro Eğitim Kampı’nı ziyaret ederek, Sartlı çocukların gösterisini izledi. Cuma gününe kadar sürecek olan, Türkiye’nin dört bir yanından tiyatroseverlerin çadırlarıyla katıldığı kampta her gece eğlenceli gösteriler ve konserler düzenleniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.06.2019

  Salihli TSO’dan, ismini taşıyan okula tebrik ve teşekkür

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli TSO İlköğretim Okulu’na, başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Karne gününde okula giden Salihli TSO yöneticileri, Okul Müdürü Şahin Turanlı’ya plaket sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.06.2019

  Salihli TSO’da Halkbank’ın “İvme Kredisi” anlatıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Halkbank yetkilileri, imalat sanayinde üretimin desteklenmesi, üretimde yerli teknolojinin geliştirilmesi, ithal bağımlılığının azaltılması amacıyla geliştirilen yeni İVME paketi hakkında detaylı bilgi sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.05.2019

  Salihlili turizmci ve sağlıkçılar, sağlık turizmi eğitimi aldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Zafer Kalkınma Ajansı onaylı projesi kapsamında “Sağlık Turizmi” eğitimi verildi. 2 gün süren eğitime otel ve özel hastanelerin yetkilileri büyük ilgi gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.05.2019

  Salihli TSO’nun görevli üyeleri iftar yemeğinde buluştu

  Oda’nın iftar yemeğine Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, 17 Meslek Komitesi’nde görev yapan üyeler, Disiplin Kurulu üyelerinin yanı sıra Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.05.2019

  Yeni müteahhitlik düzenlemesi Salihli TSO’da anlatıldı

  Manisa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, inşaat sektörü temsilcilerine Salihli TSO’da düzenlenen toplantıda, yeni müteahhitlik yasası hakkında detaylı bilgiler sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.05.2019

  MANİSA EKONOMİK GÖRÜNÜM RAPORU SİTEMİZDE YAYINLANMAKTADIR

  Tarihin her döneminde tarım, sanayi, ticaret ve turizm alanında önemli bir konuma sahip olan Şehzadeler Şehri Manisa’ya ait ekonomik verilerin kullanıcılara kısa ve öz bir şekilde sunulması amaçlanmaktadır.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.05.2019

  SAĞLIK TURİZMİ EĞİTİMİ

  Zafer Kalkınma Ajansının Teknik Destek Projesi Kapsamında "Sağlık Turizmi Eğitimi" Düzenlecektir.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.05.2019

  Salihli’nin Gümrük Müdürlüğü hayali gerçeğe dönüşüyor

  Salihli TSO’nun yıllardır hükümet yetkililerinden talep ettiği Gümrük Müdürlüğü’nün kurulması konusunda Ticaret Bakanlığı’ndan olumlu yanıt geldi. Birimin kurulabilmesi için uygun arazi aranmaya başladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.05.2019

  Salihli TSO yönetimi, Kula protokolüyle iftar açtı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Ramazan ayı boyunca Kula’da her gün 175 kişiye iftar yemeği veriyor. Kula protokolü ve Salihli TSO Yönetimi geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.05.2019

  Emlakçılar, mesleki yeterlilik belgesi almak için sınava girdi

  Salihli TSO ile TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. MEYBEM işbirliği ile düzenlenen bilgilendirme ve iki aşamalı sınava 16 emlakçı katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.05.2019

  Salihli TSO’dan her gün 750 kişiye iftar yemeği

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl da iftar yemeği geleneğini sürdürüyor. Salihli’de Keli, Razlı ve Kırveli mahallelerinde 3 ayrı yerde iftar yemeği organize eden Oda, Salihli’nin yanı sıra Kula ve Selendi ile birlikte her gün 750 kişiye sıcak yemek sunuyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.05.2019

  TOBB Genel Kurulu’nda ekonomi vurgusu yapıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda gerçekleştirildi. TOBB’un Genel Kurulu’na, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 8 kişilik bir katılım sağlandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.05.2019

  Yüksel, TOBB AB Komisyonu toplantısına katıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75. Genel Kurulu için Ankara’ya gitti. Yüksel’in Sözcülük görevinde bulunduğu Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, genel kurul öncesi kendi arasında toplantı yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.04.2019

  Üretici Kadın Pazarı, Salihli’de şenlik havası yarattı

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin geleneksel Üretici Kadın Pazarı’na yoğun bir katılım yaşandı. Laminarya Cafe’nin bahçesindeki 101 stantta el emeği göz nuru eserlerini satışa sunan Salihlili kadınlar, bir yandan satış yaparken, diğer yandan da yeni bağlantılar kurdu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.04.2019

  Süt üreticileri ve besiciler, maliyet artışlarına yetişemiyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen büyükbaş hayvan, süt ve süt mamulleri üreticileri, sektörün sorunlarını tartıştı. Üreticiler, en önemli sorunlarının başında yem fiyatlarının yüksekliğinin geldiği konusunda görüş birliğine vardı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.04.2019

  Kadınlara, kazançlı ticaretin şifreleri anlatıldı

  Salihli TSO’da düzenlenen konferansta Finans Uzmanı Dr. Sevilay Suyabatmaz ve Mali Müşavir Süreyya Dönmez, sürekli kazanç için neler yapılması gerektiği konusunda kadınlara ipuçları verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.04.2019

  Kadın Girişimciler Kurulu temsilcileri yeni dönemi anlattı

  Salihli TSO’dan TOBB Manisa Kadın Girişimciler Kurulu’na seçilen temsilcilerle toplantı yapıldı. Temsilciler Benay Oral ve Lütfiye Demirhan, yeni dönemde Kadınlar Birliği meclisini oluşturan 37 üyenin aktif katılımını beklediklerini ifade ettiler.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.04.2019

  Salihli TSO’da tarımsal destekleme hibeleri anlatıldı

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun Şubat ayı içinde çıktığı beşinci çağrı dönemindeki hibe desteklerinin detayları hakkında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Konferans Salonu’nda bilgi verildi. Çağrı dönemi Mayıs ayı içinde sona erecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.04.2019

  Salihlili kadınlardan İstanbul’da kültür turu

  Salihli TSO Kadınlar Birliği, 42 kişilik bir grupla gittiği İstanbul turunda, pek çok medeniyetin izlerini barındıran şehrin tarihi mekanlarında yolculuk yaptı; kültürünü tanımaya yönelik ziyaretler gerçekleştirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.04.2019

  Salihli TSO üyeleri, İstanbul’a hayran kaldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, meclis üyeleri ve üyelerden oluşan 40 kişilik bir heyet, İstanbul’da 3 günlük bir seyahat çerçevesinde hem Automechanika Fuarı’nda incelemelerde bulundu; hem de şehrin tarihi ve kültürel dokusunu yakından tanıma imkanı buldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.03.2019

  İstihdam teşvikleri salonu doldurdu

  Salihli TSO'da düzenlenen istihdam seferberliği konulu toplantı büyük ilgi gördü. Salihli kaymakamı, Manisa SGK ve İş-Kur il Müdürleri’nin katıldığı bilgilendirme toplantısında geçtiğimiz günlerde açıklanan istihdamı artırıcı teşvikler detaylı bir şekilde anlatıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.03.2019

  Salihlili 100 kadın, un elekleri üzerine hayallerini işledi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği, iş hayatında başarılı olmuş hemcinslerine “Dünya Kadınlar Günü” vesilesiyle plaket sundu. “Yaşam Elekleri” atölyesinde bir araya gelen kadınlar, un elekleri üzerine rengarenk iplerle panolar işledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.02.2019

  Salihli TSO, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarını seçti

  Salihli TSO’da yapılan oylamada, TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu’na Benay Oral ve Lütfiye Demirhan, Genç Girişimciler Kurulu’na ise Erhan Güzel ile Mehmet Fatih Suntay seçildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.02.2019

  Salihli’nin sorunları TOBB toplantısında dile getirildi

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı TOBB Bölgesel İstişare toplantısında söz alan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Salihlili işadamları olarak sorunlarını ve beklentilerini anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.02.2019

  Salihli TSO Meclisi’nden 1. ve 2. Meclis ve Anıtkabir’e ziyaret

  Ankara’da 3 günlük eğitime katılan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Anıtkabir’in yanı sıra Birinci ve İkinci Meclis’i gezdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.02.2019

  Salihli TSO, TOBB bilgilendirme seminerine katıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımcılara hitap ederek bilgiler verdiği seminere Salihli TSO’nun Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite üyeleri katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.01.2019

  Salihli TSO’da, emlakçılık belgesi için sınav yapılacak

  Mesleki Yeterlilik Merkezi uzmanlarının yapacağı yazılı sınav ve mülakattan sonra emlakçılık yeterlilik belgesi olan Seviye 4 ve Seviye 5 belgeleri verilecek. Sınava katılmak isteyenler, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na başvurabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.01.2019

  Salihli TSO’ya Zafer KA’dan eğitim desteği

  Zafer Kalkınma Ajansı, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın “sağlık turizmi” konusunda eğitim desteği projesini onayladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.01.2019

  Salihlililer, Vali Deniz’den müze ve jeotermal konusunda destek talep etti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, geçtiğimiz aylarda göreve başlayan Manisa Valisi Ahmet Deniz’i makamında ziyaret ederek, Salihli’nin tarihi zenginliği, doğal kaynakları ve ekonomisi hakkında bilgilendirmede bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.01.2019

  Salihli ve Manisa TSO’dan ‘birlikte güçlüyüz’ mesajı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Yönetim Kurulu üyeleri, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Manisa’nın sorunlarının istişare edildiği ziyarette, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.01.2019

  Yüksel, Oral ve Aksoy TOBB Ekonomi Şurası’na katıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası’nda Salihli’yi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral ile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy temsil etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.01.2019

  TOBB TÜRKİYE 100 PROGRAMI BAŞLADI.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gelen yazıda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla TOBB öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde 2011 yılından beri “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi – Türkiye 100”projesinin yürütüldüğü bildirilmiştir.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.01.2019

  Süt ve et üretimi ve pazarlamasına yeni destek hazırlığı

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, önümüzdeki aylarda et, süt, yumurta, su ürünleri, sebze-meyve üretimi ve pazarlaması konusunda yatırım yapmak isteyenlere yönelik 5 bin Euro ile 3 milyon Euro arasında değişen miktarlarda hibe desteği verecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.01.2019

  Galericiler sınavda ter döktü

  Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) yetkilileri, ikinci el galericilik yapanlara yönelik Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki sınavın ikinci aşamasını gerçekleştiriyor. Başarılı olanlar sertifika ve kimlik belgesi almaya hak kazanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.12.2018

  Yüksel: 2019 zor bir yıl olacak

  2018 yılının son Meclis Toplantısı’nda ekonominin durumunu değerlendiren Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, özel sektörün çok borçlu olduğunu ve yüksek banka faizleriyle kredilere ulaşmasının zor olduğunu, iş dünyası olarak önlerini göremediklerini ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.12.2018

  Özel okullar, dayanışma yoluyla sorunlarını çözecek

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Salihli ve Kula’daki kolej ve temel liselerin yöneticileri, eğitim sektöründe karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Okul idarecileri, diyalog ve birlikte hareket etmek suretiyle temel bazı sorunların çözümü konusunda fikir birliğine vardı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.12.2018

  Salihli TSO kadınlarından ‘çevre duyarlılığı’ temalı kermes

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla bu yılki kermeslerinin konusunu “Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Salihli” olarak belirledi. Plastik poşetlere alternatif olarak ise çiçek motifleriyle süsledikleri fileleri satışa sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.12.2018

  Salihli İİB Fakültesi’nde 160 öğrenci eğitim görüyor

  Geçtiğimiz yıl Maliye Bölümü ile eğitim öğretime başlayan Salihli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde bu yıl İşletme ve İktisat bölümleri de faaliyete geçti. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Fakülteyi ziyaret ederek gelişmeler hakkında üniversite idaresi ile bilgi alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.11.2018

  Salihli’ye uluslararası tanıtım

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Portekiz, Bulgaristan, İtalya, Romanya ve Polonya’dan Erasmus projesi çerçevesinde Salihli’ye gelen öğrenci ve öğretmenler oluşan 36 kişilik gruba, kentin ekonomisi ile tarihi ve kültürel değerlerini tanıttı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.11.2018

  Manisa’da tarım politikaları anlatıldı

  Türkiye’nin tarım ekonomisi politikalarının anlatıldığı Manisa’daki konferansa, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Yenidünya katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.11.2018

  Erasmus öğrencileri ve öğretmenleri Salihli TSO’yu ziyaret etti

  Kudret Demir Ortaokulu’nun yürüttüğü Erasmus projesi kapsamında Salihli’ye gelen Finlandiya, Portekiz, İsveç, Slovenya ve Letonyalı öğrenci ve öğretmenler, Ticaret ve Sanayi Odası’nda çalışmaları hakkında bilgi verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.11.2018

  Salihli TSO, paranın doğduğu yerde

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri eşleri ve çocuklarıyla birlikte, paranın doğduğu topraklar olarak kabul edilen Sart’ta kültür turu düzenledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.11.2018

  10 KASIM

  Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü sonsuzluğa uğurlanışının 80.yıldönümünde saygı, sevgi, rahmet ve özlemle anıyoruz.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.11.2018

  Salihlili kadınlar Ata’nın huzurunda

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği, 40 kişilik bir grupla Ankara’daki 1. Meclis ve 2. Meclis’in yanı sıra Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret etti. Grup iki günlük turun ikinci gününde de Eskişehir’i gezdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.11.2018

  Kula ve Selendi’nin yeni kaymakamlarına Salihli TSO’dan “hayırlı olsun” ziyareti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Oda’nın kapsam alanında bulunan Kula ve Selendi’nin yeni atanan kaymakamlarını ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarı dileklerini sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.11.2018

  Manisa Tarım Fuarı’nda Salihlili firmalar boy gösterdi

  Tarım sektöründeki yetkilileri ve ilgilileri bir araya toplayan Manisa Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na Salihli’den 5 firma katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.11.2018

  Prof. Küçüközmen: “Güven ve itibar yeniden sağlanmalı”

  Salihli TSO’da ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Ege Finans Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, olumsuzlukların önüne geçebilmek için atılması gereken ilk adımın güven ve itibarın sağlanması ve hukukun üstünlüğüne olan inancın güçlendirilmesi olduğuna vurgu yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.11.2018

  Salihli’de sigorta acentelerine TARSİM eğitimi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplanan bölgedeki sigorta acenteleri, TARSİM Manisa Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu tarafından sunulan “Tarım Sigortaları” konulu eğitime katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.10.2018

  Türkiye Ekonomisinin Genel Görünümü ve Dış Ticaretin Geleceği

  Türkiye Ekonomisinin Genel Görünümü ve Dış Ticaretin GeleceğiDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.10.2018

  İndirim yapan esnafa teşekkür turu

  Salihli’de “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyasına katılan esnafa Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ile Odanın yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.10.2018

  Salihli TSO’dan öğrencilere mont yardımı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’deki okullara kışlık mont dağıtımı yapıyor. Okullara mont yardımı, Salihli Kaymakamı Levent Kılıç ve Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek’in da katıldığı bir toplantıyla başlatıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.10.2018

  Salihlili Oda temsilcileri, Kaymakama ilçenin sorunlarını toptan anlattı

  Salihli’de faaliyet gösteren 17 Oda ve 5 temsilciliğin ortak istişare toplantısına katılan Kaymakam Levent Kılıç, farklı sektörlerdeki sorunlar ve beklentiler hakkında toplu olarak bilgilendirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.10.2018

  Salihli’den indirim kampanyasına büyük destek

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Salihli Ticaret Borsası, enflasyonla mücadele konusunda başlatılan topyekün mücadele kampanyasına destek açıklaması yaptı. Salihli’den ilk etapta 60 işyeri en az yüzde 10 indirim kampanyasına katılma kararı aldı. İndirim afişleri işyerlerine asıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.10.2018

  ZEKA, Salihli TSO’da KOSGEB kursu düzenledi

  Zafer Kalkınma Ajansı’nın yeni girişimciler yetiştirmek üzere Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlediği kursa 21 girişimci adayı katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.10.2018

  İhracatçılara, devlet destekleri semineri

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “İhracatçılara Yönelik Devlet Destekleri Semineri”nde Ticaret Bakanlığı tarafından verilen destekler, ihracatı geliştirme uzmanlarınca detaylı olarak anlatıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.10.2018

  Enflasyonla Mücadele Programı

  Üst birliğimiz olan TOBB'dan gelen yazıda Enflasyonla Mücadele Programı ekte tarafımıza gönderilmiştir.Tüm üyelerimizin bilgisi ve dikkatine duyurulurDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.10.2018

  Salihli TSO, Kaymakam Kılıç’a ilçe ekonomisini tanıttı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, ilçe kaymakamlığına atanan Levent Kılıç’ı ziyaret ederek, Salihli’nin ekonomik durumu ve potansiyeli hakkında bilgilendirmede bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.10.2018

  Galericiler yetki belgesi almak için sınavdan geçiyor

  Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) yetkilileri, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda beş gün boyunca 124 kişiyi yazılı ve uygulamalı sınavdan geçiriyor. Başarılı olanlar sertifika ve kimlik belgesi almaya hak kazanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.10.2018

  Kadınlar Birliği’nden eğitim -uygulama okulunda atölye çalışması

  Salihli TSO Kadınlar Birliği, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Salihli Eğitim Uygulama Okulu’nda porselen üzerine boyama atölye çalışması düzenledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.10.2018

  Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

  Odamız ev sahipliğinde Ticaret Bakanlığı ve birliğimiz koordinasyonu ile Dış Ticaret Bilgilendirme semineri yapılacaktırDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.09.2018

  2018 Yılı Burs Kazanan Öğrenci Listesi

  2018 Yılı Burs Kazanan Öğrenci ListesiDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.09.2018

  Salihli TSO, sanayicilerin sorunlarını yerinde dinledi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren üyelerinin sorunlarını dinlemek ve çözüm yolları üretmek üzere bir toplantı düzenledi. Norm Eğitim tesislerindeki toplantıya sanayiciler büyük ilgi gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.09.2018

  Salihli TSO’dan üyelerine nefes kredisi

  Salihli TSO üyeleri, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası kanalıyla uygun faizli ve uzun vadeli kredi kullanabilecek. Salihli TSO, bütçesinden 600 bin TL’yi bankalara bu amaçla aktardı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.09.2018

  Yüksel, AB Uyum Komisyonu toplantısına katıldı

  Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’in Sözcülük görevini üstlendiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Avrupa Birliği Uyum Komisyonu görev dağılımından sonraki ikinci toplantısını gerçekleştirerek, sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koydu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.09.2018

  Salihlili zeytin işletmeleri, İstanbul Gıda Fuarı’nda stant açtı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğiyle İstanbul Worldfood Fuarı’nda açtıkları ortak stantta ürünlerini sergileyen Kaleboynu Zeytincilik, Acar Tarım, Sevgi Bağları ve Kroisos Organik, Salihli’nin zeytin ve zeytinyağı konusundaki potansiyelini ortaya koydu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.08.2018

  Galericilerden, yeni yönetmelik bilgilendirmesine yoğun ilgi

  Salihli TSO’da düzenlenen “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yönetmeliği” hakkındaki bilgilendirmeyi, Ticaret İl Müdürlüğü İç Ticaret Şubesi yetkilisi Hüseyin Kartal yaptı. Toplantıya katılan galericiler, Kartal’ı soru yağmuruna tuttu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.08.2018

  Ege Bölgesi Oda-Borsa başkanları TOBB istişare toplantısında buluştu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, TOBB’un Ege Bölge Oda ve Borsa Başkanları ile gerçekleştirdiği bölgesel istişare toplantısına katıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.08.2018

  Honda Türkiye CEO’su Tsumura, Salihli TSO’yu ziyaret etti

  Honda Plaza’nın açılışı için Salihli’ye gelen Honda Türkiye CEO’su Takuya Tsumura’ya, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel tarafından bir anı plaketi takdim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.07.2018

  Salihli TSO üyelerine teknolojik kolaylık

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, aidatlarını bundan böyle online olarak yatırabilecek. Üyeler, Oda’dan istedikleri belgeleri de bilgisayar ortamında Oda’ya gitmeden alabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.07.2018

  Salihli TSO’nun girişimci adayları sertifikalarını aldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın, KOSGEB ile imzaladığı ortak protokol çerçevesinde düzenlediği girişimcilik kurslarından 23.’sünü tamamlayan 28 girişimci adayı, Oda’da düzenlenen seremoniyle sertifikalarına kavuştu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.07.2018

  Türk Eximbank’tan Salihlili ihracatçılara bilgilendirme

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Eximbank Ege Bölge Müdürlüğü’nden Gülçin Ceylan, ihracatçılara Eximbank tarafından sunulan avantajları anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.06.2018

  Yıllık ve Munzam Aidat Hakkında

  2018 yılı aidatınızı 1. Taksitini 02.07.2018, 2. taksitini ise 31.10.2018 tarihine kadar Odamız veznesine nakit veya kredi kartı olarak, aşağıda belirtilen banka hesabımıza açıklamasında Oda sicil numaranız şahıs ve şirket ünvanınızı belirterek ödeyebilirsiniz. Önemle Duyurulur.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.06.2018

  İnşaatçılar: “İmar mevzuatı yeni baştan ele alınmalı”

  Salihli TSO İnşaat Komitesi’nden yapılan açıklamada, imar barışının olumlu bir gelişme olduğu, bunun yanı sıra dikey yapılaşma tercihlerinin tarihi ve çevresel doku gözetilerek yapılması gerektiği görüşü dile getirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.06.2018

  Salihli TSO, Ramazan’da 22 bin kişiye iftar verdi

  Salihli TSO, Salihli’de 3, Kula ve Selendi’de birer yerde olmak üzere toplam 5 ayrı yerde kurduğu Ramazan sofrasında, hayırseverlerin bağışlarıyla dar gelirlilere iftar yemeği sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.06.2018

  Oda borçlarına yapılandırma için üyelere çağrı

  Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, Oda’ya borcu olan üyelere çağrıda bulunarak, borçların yeniden yapılandırması ile ilgili düzenlemeden yararlanılmasını tavsiye etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.06.2018

  Yüksel: Kiraz üreticisini ihracat vurdu

  Geçtiğimiz sene yoğun yağış ve doludan zarar gören ürün nedeniyle mağdur olan Salihlili kiraz üreticisi, bu yıl iyi verim elde ettiğini belirten Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, üreticinin bu yıl ihracat nedeniyle mağdur olduğunu ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.06.2018

  KOSGEB’den yerli ve yeni makine alımına destek

  İmalatçıları desteklemek üzere yeni bir destek program açıklayan KOSGEB’in yerli makinelerin alımında yapacağı desteğin önemli olduğunu belirten Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, şartları uyan imalatçıların bu teşvikten yararlanmaya davet etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.05.2018

  Salihli TSO, dış paydaşlarıyla strateji belirledi

  Yeni dönemin stratejik planını oluşturan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli’deki kurum ve kuruluşların temsilcileriyle birlikte dış paydaş toplantısını gerçekleştirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.05.2018

  Yüksel, AB Uyum Komisyonu sözcüsü oldu

  Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nun sözcülüğüne yeniden seçildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.05.2018

  Kula protokolü ile iftar yemeği

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kula’da kurduğu iftar çadırında bir araya gelen Kula protokolü ve Salihli TSO Meclis üyeleri, iftarlarını Kulalı vatandaşlarla birlikte açtı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.05.2018

  İbrahim Yüksel’e, TOBB’dan büyük onur

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde toplamda 10 yıl boyunca delegelik yapmış olan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’e, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından hizmet şeref plaketi takdim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.05.2018

  Salihli TSO delegeleri TOBB Genel Kurulu’na katıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74, Genel Kurulu’na katılan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın delegeleri Anıtkabir ziyaretinden sonra genel kurulda oylarını kullandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.05.2018

  KOSGEB’in destek programı, Salihli TSO’da tanıtıldı

  KOSGEB’in KOBİ’leri desteklemek amacıyla yürürlüğe koyduğu 1 milyon TL’ye ulaşan destek programının koşulları, KOSGEB Manisa Müdürü M. Oğuz Kılınç tarafından Salihli TSO üyelerine anlatıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.05.2018

  Menşe ve Dolaşım Belgelerinin Elektronik ortamda Düzenlenmesi Sistemi Eğitim

  ( MEDOS ) Menşe ve Dolaşım Belgelerinin Elektronik ortamda Düzenlenmesi Sistemi 14 Mayıs itibariyle ATR sistemi ile geçilecektir. E- imza ile giriş yapılacak olan sistemde artık satış işlemi için sadece Odaya geleceklerdir, fakat onay işlemi için Odaya gelmeye gerek kalmayacaktırDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.05.2018

  Üretici Kadın Pazarı, Salihlilileri buluşturdu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Üretici Kadınlar Pazarı, kadınların el emeği ürünlerinin görücüye çıktığı bir sergiye dönüştü. Laminarya Cafe’de yan yana sıralanan 55 stantta Salihlili kadınlar takıdan giysiye, yiyecekten aksesuara kadar çok çeşitli ve renkli ürünü satışa sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.05.2018

  Salihli Vizyon’un 50. sayısına renkli kutlama

  Salihli Vizyon Dergisi’nin 50. sayısının kutlandığı kokteyle protokolün yanı sıra, Salihli TSO üyesi işadamları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Salihlili kadınlar büyük ilgi gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.05.2018

  Salihli TSO’nun yeni yönetiminden protokol ziyaretleri

  Salihli TSO’nun yeni seçilen Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı Salihli Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısını ziyaret ederek, yeni dönemde yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.04.2018

  Salihli TSO, yeni dönemin yol haritasını çizdi

  Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri ve Disiplin Kurulu üyelerinden oluşan iç paydaşlar, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2022 yılına kadar izleyeceği stratejiyi Didim’de iki gün süren bir çalıştayda planladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.04.2018

  Salihli TSO’ya, Kula ve Selendi’den “hayırlı olsun” ziyareti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz günlerde yapılan seçimden sonra oluşturulan yeni yönetimini tebrik eden Kula ve Selendi’deki meslek odalarının başkanları, yeni dönem için başarılı çalışmalarının devamını diledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.04.2018

  İnşaat sektöründe büyümeye paralel sorunlar da artıyor

  Salihli TSO İnşaatçılar Meslek Komitesi’nin yaptığı açıklamada, ülke genelinde ve Salihli özelinde kentsel dönüşümün çarpık bir yapılaşmaya dönüştüğüne dikkat çekildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.04.2018

  Salihli TSO’nun yeni yönetimi belirlendi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3 Nisan’da seçilen yeni meclis üyeleri oy kullandı ve Oda’nın yeni Meclis Divanı ve Yönetim Kurulu oluşturuldu. İbrahim Yüksel’in başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Disiplin Kurulu üyeleri ve TOBB delegeleri de belirlendi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.04.2018

  Salihli TSO’dan üyelerine nefes kredisi

  Salihli, Kula ve Selendi’deki üyelerine bir önceki dönem 12 milyon 400 bin TL nefes kredisi kullandırmış olan Salihli TSO, yeni yapılan anlaşmaya göre Denizbank, Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla 18 milyon 600 bin TL kredi kullandıracak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.04.2018

  Salihli TSO’da seçimi İbrahim Yüksel’in listesi kazandı

  Beyaz ve mavi liste ile gidilen seçimlerde İbrahim Yüksel’in beyaz listesi tulum çıkardı. Bin 83 üyenin oylarıyla 37 meclis üyesi ve 54 kişilik meslek komiteleri üyelerinin isimleri belirlendi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.03.2018

  Salihli TSO, yeni girişimci adayları yetiştiriyor

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ile imzaladığı ortak protokol çerçevesinde düzenlediği girişimcilik kurslarından 23.’sünü açtı. 30 girişimci adayı, proje hazırlamanın inceliklerini öğreniyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.03.2018

  Salihli’den Mehmetçiğe kuru üzüm ve leblebi

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler'e, Salihli’den 100'er gramlık toplam 50 bin paket kuru üzüm ve 50 bin paket leblebi gönderildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.03.2018

  TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DUYURU

  10.03.2018 tarih ve 30356 sayılı Resmi gazete yayınlanan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve 13.03.2018 tarih ve 30359 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair TebliğDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.03.2018

  Salihli TSO’dan 5 bin adet tanıtım kitapçığı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli’nin tarihi, turistik yerlerini tanıtmak için bir gezi rehberi hazırladı. Türkçe ve İngilizce metinlerin yer aldığı 40 sayfalık kitapçıkta ayrıca Kula ve Selendi ile ilgili bilgilere ve fotoğraflara da yer verildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.03.2018

  Salihli zeytinine coğrafi işaret çalışması

  Üretimi giderek artan ve pek çok bölgede özellikle sofralıkta aranan bir ürün haline gelen Salihli zeytinine coğrafi işaret başvurusunda bulunma kararı alındı. Konuyla ilgili Salihli TSO’da yapılan toplantıda firma sahipleri ve ilgili kurum yetkilileriyle konunun detayları ele alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.03.2018

  Salihlili kadınlar atölye çalışmasında buluştu

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin etkinliğinde bir araya gelen Salihlili 90 kadın, alçı boyama çalışmasında birlikte bir şeyler üretmenin zevkini yaşadı. Kadınlar Günü’nün de kutlandığı organizasyonda, girişimleriyle örnek oluşturan Salihlili kadınlara plaket sunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.03.2018

  Yüksel: Beklentilerin önemli bir kısmı karşılandı

  Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ısrarlı çabalarıyla, 10-15 yıldır çözüm bekleyen sorunların önemli bir kısmında, son bir-iki yılda olumlu düzenlemeler yapıldığını ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.02.2018

  Salihli’den Mehmetçik için yardım kampanyası

  Salihli’deki meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri bir araya gelerek, Barış Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek vermenin yollarını aradı. Salihli’den 5 ton kuru üzüm ve 5 ton leblebiyi harekat bölgesine ulaştırmanın yöntemleri üzerinde görüş alışverişinde bulunan katılımcılar, Mehmetçiğe destek bildirisi yayınladı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.02.2018

  Salihli Oda ve Borsa başkanları Gümrük birimi için bakanla görüştü

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel ile Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Ankara’da TOBB istişare toplantısında Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile görüştü. Başkanlar, Salihli’ye Gümrük Müdürlüğü’nün kurulması konusundaki taleplerini iletti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.02.2018

  Salihlili zeytinciler markalaşma arayışında

  Salihli TSO’da bir araya gelen zeytin ve zeytinyağı firmalarının temsilcileri, kalitesiyle aranan bir ürün haline gelen Salihli zeytininin tescil edilmesi konusunda görüş birliğine vardı. Sektörün sorunlarının ve mevcut durumunun tartışıldığı toplantıda izlenmesi gereken adımlar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 31.01.2018

  Kulalı ve Selendili işadamlarının ödül gururu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Kula ve Selendi’de en çok vergi veren, en fazla istihdam sağlayan, en çok ihracat gerçekleştiren ve 30 yılı aşan üyelerine plaket ile başarı belgesi takdim etti. İşadamlarının yoğun bir katılım sağladığı törende Afrin’de yürütülen Zeytindalı Harekatı’nın başarılı olması temennileri ve ekonomi alanındaki beklentiler dile getirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.12.2017

  Yüksel: 2018 beklentimiz huzur ve istikrar

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2017 yılı son meclis toplantısı yapıldı. Gelir –gider hesaplarının oylandığı ve yeni yılın bütçesinin oluşturulduğu Meclis toplantısında konuşan Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, iş dünyası olarak yeni yıldan hem siyasi hem de ekonomik alanda istikrar beklediklerini ifade etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.12.2017

  Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Yılı Proje Teklif Çağrıları

  Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında 27 Aralık 2017 tarihinde saat 14:00’da Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak açılış toplantısı ile toplam bütçesi 30 Milyon TL olan 2 (iki) mali destek programı ilan edilecektir.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.12.2017

  Kermes geliri eğitime aktarılacak

  Salihli TSO Kadınlar Birliği, üyelerinin el emeği ile hazırlanan ürünleri, esnafla dayanışma içinde satışa sundu. Elde edilen gelirin eğitim alanına aktarılacağı bildirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.12.2017

  Tehlikeli madde satışı yapanlar dikkat!

  Perakende satış yapan akaryakıt, LPG, CNG ve LNG istasyon işletmeleri, LPG, CNG tüp satışı yapan işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmek veya hizmet alma zorunluluğu 1 Ocak 2018’de başlıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.12.2017

  Salihli TSO, istihdam şampiyonları ödül törenine katıldı

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen istihdam seferberliği ödül töreninde Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı Başkan İbrahim Yüksel ve Yönetim Kurulu üyeleri temsil etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.12.2017

  Salihli TSO, engellilerin yanında

  Salihli TSO Kadınlar Birliği, Salihli’de bir atölyede tamamen el işçiliği ile deri çanta imalatı yapan engelli girişimcileri Oda’da misafir ederek, yapılabilecek katkılar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.11.2017

  Kadınlar Birliği’nin “anne –baba konferansı” ilgi gördü

  Salihli TSO Kadınlar Birliği ile PAGEM’in düzenlediği “Etkili anne-baba tutumları ve etkileri” konulu konferansta Uzman Psikolojik Danışman Zehra Doğruoğlu, çocuklara karşı doğru tutumların neler olduğu anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.11.2017

  Geleceğin bilim adamlarına Salihli TSO’dan kutlama

  Kudret Demir Ortaokulu’nun Avrupa Şampiyonu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü öğrencileri ve Salihli TSO Ortaokulu’nun yazılımda Türkiye üçüncüsü olan öğrencisi ve öğretmenleri Salihli TSO tarafından plaket ve hediyelerle ödüllendirildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.11.2017

  CBÜ ile Salihli TSO arasında staj protokolü imzalandı

  CBÜ Salihli Meslek Yüksekokulu Bilgisayar bölümü öğrencilerinin 15 hafta boyunca işyerlerinde uygulama yapması konusunda protokol imzalandı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.11.2017

  Salihli’de Odalar güçlerini birleştirdi

  Salihli’deki meslek odaların başkanları ve temsilcileri Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıda mesleki ve teknik eğitimde yeni bölümler, zeytincilik, enerji ve ilçeye Fen Lisesi kazandırılması gibi konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.11.2017

  İhracatçıya Hususi Damgalı (Yeşil) Pasaport

  Sayın Üyemiz, Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan ihracatçı firma temsilcilerine yeşil pasaport verilecektir. Bakanlar Kurulunun 22.03.2017 tarihinde yürürlüğe giren 2017/9962 sayılı "İhracatçılara Hususi Damgalı Pasaport Verilmesine İlişkin Esaslar Hakkında Kararı"na göre:Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.11.2017

  TSO’dan, yeni bölümler için MYO’ya ziyaret

  Salihli TSO, Salihli Meslek Yüksekokulu Müdürü İlkay Dilber’i ziyaret ederek, önümüzdeki dönemde açılması düşünülen gıda teknikerliği bölümü konusunda görüş alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.11.2017

  Salihli, mesleki ve teknik eğitimde atağa kalkacak

  Milli Eğitim Bakanlığı Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal’ın katılımıyla Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen koordinasyon toplantısında Salihli’ye kısa vadede başta gıda teknikerliği olmak üzere yeni mesleki ve teknik eğitim alanları açılması konusu ele alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.11.2017

  Akaryakıt ve kömür sektörü sorunlar yumağı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın benzin istasyonları ve kömür satıcısı üyelerine yönelik gerçekleştirdiği anket çalışması, sektörün büyük sıkıntılar içinde olduğu gözler önüne serdi. Yapılan anket çalışmasını değerlendirme toplantısına sadece 7 üyenin katılması ise çözüm konusunda bir isteksizlik ve umutsuzluk olduğu izlenimi verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.11.2017

  Komşu odalar bilgilerini paylaştı

  Ödemiş Ticaret Odası, akreditasyonun şartlarından biri olan kıyaslama konusunda partner olarak Salihli TSO’yu seçti. Ödemiş TO Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş başkanlığındaki 3 kişilik heyet, Salihli TSO’dan iyi uygulama olarak iki örnek seçti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.11.2017

  Salihli TSO’dan öğrencilere 1500 mont

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’deki ilk ve ortaokul öğrencilerine 1500 mont dağıtacak. Salihli’nin yanı sıra Kula ve Selendi’deki okullara da gönderilecek olan montlar, Oda’da düzenlenen bir törenle Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu’na teslim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.10.2017

  Salihlili işadamları Güney Anadolu’nun kültürünü tanıdı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 45 kişilik işadamı grubu, Silifke, Tarsus, Mersin, Hatay ve Adana’ya 4 günlük kültür turu gerçekleştirdi. Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek iş bağlantıları kurmaya yönelik girişimlerde bulunan 45 kişilik heyet, Güney Anadolu’nun ören yerleri, müzeleri ve dini mekanlarını da ziyaret ederek, bölgenin kültürünü yakından tanıma imkanı buldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 18.10.2017

  Salihli TSO, 52 girişimci adayı yetiştirdi

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB ile işbirliği çerçevesinde düzenlediği 2 girişimcilik kursunu tamamlayan toplam 52 kişi, düzenlenen törenle sertifikalarını teslim aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.10.2017

  İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine kayıtlar başladı

  Kendi işyerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmek isteyen az tehlikeli sınıftaki işyerlerinin temsilcileri için son kayıt tarihi 20 Ekim 2017.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.09.2017

  Salihlili işadamlarına TSO’dan plaketli teşekkür

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, en çok kurumlar ve gelir vergisi ödeyen, en çok ihracat yapan ve istihdam sağlayan üyelerine plaket sundu. Türkiye genelinde en büyük ve en hızlı listelerinde sıralamada ön sıralarda olan Norm Cıvata, Gündoğdu Gıda ve Rella Gıda’ya ise onur ödülü takdim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.09.2017

  Salihli TSO’dan Emniyet Müdürü’ne hoş geldin ziyareti

  Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Sayım Başaran’ı ziyaret eden Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, yeni emniyet müdürüne hayırlı olsun dileklerini sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.08.2017

  Salihli TSO’da kümelenme eğitimi düzenleniyor

  Salihli TSO’nun, Celal Bayar Üniversitesi ile birlikte Zafer Kalkınma Ajansı’ndan aldığı proje desteği ile gerçekleştirilen 4 günlük eğitime farklı meslek gruplarından 25 kişi katılıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.08.2017

  Salihli TSO, emlakçıları müteahhitlerle buluşturdu

  TSO’nun Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda emlak müşavirleri ve komisyoncuları ile müteahhitler, konutların satışı esnasında ortaya çıkan sorunları tartıştı. Çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı, iki meslek temsilcilerini bir araya getiren önemli bir buluşma oldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.08.2017

  Kümelenme Eğitimi

  Odamız bünyesinde Zafer Kalkınma Ajansına Manisa CBÜ ile ortak olarak yazmış olduğumuz Kümelenme Eğitimi 21-24 Ağustos 2017 tarihinde odamız STSO Konferans Salonunda yapılacaktırDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.08.2017

  Emlakçılar ve projeciler sorunlarına çözüm aradı

  Salihli TSO’da bir araya gelen emlak komisyoncuları ile mimar ve mühendisler, sektörde karşılaştıkları sorunları karşılıklı olarak tartışıp, çözüm aradı. Emlakçılar, TBMM’de bekleyen yasalarının bir an önce çıkmasını isterken, proje grubu büyükşehir yasasından kaynaklanan belediye ile ilgili aksaklıklardan yakındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.07.2017

  Salihlili mimarlar ara elamandan yana sıkıntılı

  Mimarlar Odası Salihli Temsilciliğini ziyaret eden Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, mimarların sorunlarını dinledi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.07.2017

  Salihli, Kula ve Selendi başkanları ortak istişare toplantısında buluştu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin bulunduğu Kula ve Selendi’deki meslek odalarının başkanlarını bir araya getirerek, sorunları tespit etti ve çözüm önerileri geliştirilmesine önayak oldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.07.2017

  Salihli’den ortak demokrasi açıklaması

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen iş dünyası ve meslek temsilcileri, 15 Temmuz konulu TOBB tarafından hazırlanan ortak deklarasyonu basına sundu. Salihli TSO, Salihli Ticaret Borsası’nın yanı sıra ilçedeki meslek odalarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu açıklamada “Türkiye’nin sivil toplumu olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” vurgusu yapıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.06.2017

  Tarsim Müdürü, kiraz üreticilerinin durumunu değerlendirdi

  Kiraz üreticilerinin yağmur ve dolu nedeniyle zarar gören ürünlerini sigortadan karşılayamadıkları konusunda dert yanmaları üzerine, konuyla ilgili Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Tarsim Manisa Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu, uygulama hakkında detaylı bilgiler verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.06.2017

  Örtü altında kiraz üretiliyor

  Salihli’nin Kemer Mahallesi’nde 564 dönümde kiraz yetiştiriciliği yapan A&A Grup, üzümde yaygın olarak kullanılmaya başlanan örtü altı yetiştiriciliğini kirazda da uygulamaya başladı. 50 dönüm kiraz ağacının üstünü örten firma, yağış ve doludan daha az zarar gören bu bölgedeki ürünleri ihracata yönlendirmeyi planlıyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.06.2017

  Salihli’de kiraz üreticisi büyük zararda

  Albenisi ve lezzetiyle benzerlerinden ayrılan ve ihracatçıların gözdesi olan Salihli Kirazı bu sene üst üste yağan yağmur ve dolu nedeniyle büyük zarar gördü. Ürünün hasarlı olması nedeniyle ihracatçı piyasadan çekildi. Üretici kiraza dönüm başına değil, kilo başına destek verilmesini istiyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.06.2017

  Salihli TSO’ya aidat borcu olanlara ikinci kolaylık

  Oda’ya aidat ve tescil ücreti gibi borcu olan üyelere, 31 Temmuz 2017 tarihine kadar başvurmaları halinde kolaylık tanınacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.06.2017

  Salihli’de motor, ahşap ve tesisat bölümleri açılacak

  Salihli’de sanayinin yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak için alanda eksikliği hissedilen motor teknolojileri, ahşap teknolojileri ve tesisat teknolojileri bölümlerine İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde önümüzdeki eğitim -öğretim döneminde 20’şer öğrenci alınacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 31.05.2017

  Salihli TSO’da, 2 girişimcilik eğitimi birden düzenlenecek

  Yeni girişimci adaylarına yönelik KOSGEB hibe ve kredi desteği için eğitimler 8 Haziran’da başlıyor. İki grup halinde 60 kişinin katılacağı Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki eğitim programı için başvurular devam ediyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 31.05.2017

  Salihli TSO’nun iftar yemeği protokolü buluşturdu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın iftar yemeğinde bir araya gelen ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları birlik beraberlik görüntüsü oluşturdu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.05.2017

  Yüksel, AB Komisyonu adına TOBB Genel Kurulu’nda konuştu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB AB Uyum Komisyonu Sözcüsü İbrahim Yüksel, TOBB Genel Kurulu’na hitap etti. Yüksel, Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin stratejik bir tercih olduğuna vurgu yaptı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.05.2017

  Selçuklu kadınlar, Lidyalıların izinde

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın, kentin tanıtımına katkı sağlamak için yaptığı organizasyonla kente getirilen 90 kişilik Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Salihli’nin tarihsel ve kültürel zenginliğine hayran kaldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.05.2017

  Salihli TSO, Batı Karadeniz’e kültür turu düzenledi

  Salihli TSO üyeleri ve eşlerinden oluşan 90 kişilik grup, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Amasra, Zonguldak, Akçakoca ile Bursa’ya tarih ve kültür turizmi çerçevesinde 5 günlük bir gezi gerçekleştirdi. Safranbolu ve Cumalıkızık’ın tarihi dokusuna hayran kalan Salihli TSO ekibi, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı evi de ziyaret etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.05.2017

  Salihli TSO, Kula’da şarj istasyonu hizmete açtı

  Kula Belediyesi’nin önünde yer alan şarj istasyonu, Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Salihli TSO Yönetim ve Meclis üyelerinin katılımıyla yapılan törenle hizmete girdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.05.2017

  Kadınlar Birliği’nin kermes geliri, öğrencilere burs olacak

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği, 30 üreticinin katıldığı bir kermes düzenledi. Gümüş Cafe’de düzenlenen kahvaltı ve kermese 400’ün üzerinde katılım oldu. Kermes’ten elde edilen gelir Kadınlar Birliği’nin burs verdiği 15 kız öğrenciye aktarılacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.05.2017

  Ticari Elektronik İletiler

  Manisa Valiliği Ticaret İl Müdürlüğünden alınan yazı doğrultusunda Elektronik ticaretin düzenlenmesi Hakkında Kanun'un 01.05.2015,bu kanuna göre hazırlanan Ticari İletişim ve Ticari elektronik iletiler hakkında yönetmelik de 15.07.2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.05.2017

  Bankacılar ve sarraflar ortak toplantıda sorunlarını konuştu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği anketin değerlendirme toplantısında bir araya gelen Salihli ve Kula’daki bankacılar ve sarraflar, sektörün içinde bulunduğu durum hakkında bilgi alışverişinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 27.04.2017

  Salihli TSO Meclis üyelerine, Zafer’den bilgilendirme

  Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri Salihli TSO’nun aylık Meclis toplantısına katılarak, Zafer-IN Projesi hakkında detaylı bilgiler sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.04.2017

  Salihli TSO okulunun başarılı öğrencilerine ödül

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, kendi ismini taşıyan okulda spor ve sanat alanlarında başarılı çalışmalarıyla ilçenin ismini duyuran öğrencilere hediyeler verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 19.04.2017

  Salihli TSO Yönetimi, Cumhuriyet Başsavcısını ziyaret etti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanı, Salihli’ye yeni atanan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu’ya “hoş geldin” ziyaretinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 17.04.2017

  Salihli TSO, CBÜ ile ortak Salihli envanteri hazırlayacak

  Salihli ile ilgili demografik ve ekonomik veriler Ticaret ve Sanayi Odası ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ortak çalışması ile güncellenecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.04.2017

  Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması başladı

  Zorunlu trafik sigortasında taban ve tavan fiyatları düzenleyen yeni genelge uygulamaya girdi. Uygulama 12 Nisan’da başlayacak ve geriye dönük hiçbir iade olmayacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.04.2017

  Kaymakam, Salihli TSO’yu ziyaret etti

  Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ilçenin ekonomisi, Oda üyelerinin ağırlıklı faaliyet konuları ve ilçede yetişen ürünler hakkında bilgi aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.04.2017

  SGK Müdürü Kurt, yeni teşvikleri Salihli TSO’da anlattı

  Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Yavuz Kurt, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda katıldığı konferansta, sigorta primleriyle ilgili teşvikleri kapsayan son düzenlemeleri işadamlarına ve mali müşavirlere anlattı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 31.03.2017

  Sigorta Acenteleri Salihli’de buluştu

  Manisa’daki sigorta acenteleri, Mart ayında hareketli günler geçirdi. Genel kurul öncesi sık sık toplantı yapan acenteler, Salihli TSO’da da bir araya geldi. Acente yetkilileri bir taraftan yeni yönetimde yer alacak isimleri belirlerken, diğer taraftan da sektörün sorunlarını detaylı olarak ele alıp görüşlerini dile getirme imkanı buldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 31.03.2017

  Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu

  6948 sayılı sanayi Sicil Kanunu'nun 5'inci maddesi gereği,sanayi siciline kayıtlı işletmeler için,bir önceki yıla ait bilgileri içeren yıllık işletme cetvellerinin,her yıl nisan ayı sonuna kadar verilmesi gerekmektedir.Yıllık işletme cetvellerinin süresi içerisinde verilmemesi veya bilgilerin eksik olması halinde aynı kanunun 9.maddesi gereği idari para cezası uygulanacağından sanayi siciline kayıtlı üyelerimizin yıllık işletme cetvellerini vermeleri ve değişiklik var ise bilgilierini güncellemeleri yapması üyelerimize duyrulurDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 29.03.2017

  Kula ve Selendili vergi rekortmenlerine plaketli teşekkür

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Kula ve Selendi’de en çok vergi veren, en fazla ihracat yapan ve istihdam sağlayan, ayrıca Oda’ya 35 yıldır kayıtlı olan üyelerine teşekkür plaketi sundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.03.2017

  Salihli TSO, Manisa Teknokent’e hissedar oldu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin iş dünyası ile birlikte kurduğu Teknokent’ten bir hisse satın aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.03.2017

  Salihli’de 59 girişimci adayı sertifikalarını aldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB ile işbirliği çerçevesinde düzenlediği Girişimcilik Kursu’nu tamamlayan 59 girişimci adayına sertifikaları Oda’da düzenlenen törenle teslim edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.03.2017

  Salihlili kadınlardan, girişimci kadınlara ödül

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği, iş yaşamında başarılı olmuş, girişimleriyle örnek teşkil eden kadınlara birer plaketle teşekkür etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.03.2017

  Salihli TSO, 90 kişiyle İstanbul’da iki fuarı ziyaret etti

  İnşaat sektöründe faaliyet gösteren üyeler İstanbul’da CNR tarafından düzenlenen UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı ile TÜYAP tarafından organize edilen Kapı ve Pencere Fuarları’nda sektörlerindeki yenilikleri yakından görme imkanı buldu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.03.2017

  İş Kur ile Salihli TSO ve Borsa arasında işbirliği protokolü imzalandı

  İstihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın İş Kur İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde Oda ve Borsa’da İş Kur Hizmet Noktaları oluşturacak, üyelerin işgücü talepleri karşılanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.03.2017

  Norm Sanat Galerisi’nin sergisine yoğun ilgi

  Norm Grubu’nun bünyesinde yer alan Sanat Galerisi’nde faaliyet gösteren İzmirli sanatçıların 50’ye yakın eserinden oluşan serginin açılışı, protokolün ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 7.03.2017

  Norm Sanat Galerisi sergisi Salihli’de açılıyor

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde Norm Grubu’nun Salihli TSO işbirliği ile açacağı sergi, Salihli Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda 12 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.03.2017

  Salihli’nin ekonomik haritası çıkarılacak

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksekokulu ile Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli’nin ekonomik envanterini çıkarmak üzere işbirliği yapacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.02.2017

  Salihli TSO, akreditasyon sertifikasını yeniledi

  TOBB’a bağlı Odalar arasında ilk akreditasyon sertifikasını alan Odalardan biri olan Salihli TSO, 3 yılda bir yapılan denetimlerden başarıyla geçtikten sonra, TOBB’da düzenlenen törenle yeni sertifikasını aldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 22.02.2017

  17 STK’nın ortak toplantısında istihdam seferberliği konuşuldu

  Salihli’deki 17 Sivil Toplum Kuruluşu’nun ortak toplantısına Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, İş Kur ve SGK müdürleri de katıldı. Ortak sorunların dile getirildiği toplantıda, istihdam seferberliği ile ilgili yapılabilecek çalışmalar ele alındı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 13.02.2017

  2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği

  2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği İçin Başvurular 10 Şubat-20Şubat tarihleri arasında yapılacaktırDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 9.02.2017

  Başsavcı San’dan Salihli TSO’ya veda ziyareti

  İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na veda ziyaretinde bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 8.02.2017

  Yüksel ve Aksoy, TOBB Ekonomi Şurası’na katıldı

  Türkiye Ekonomi Şurası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ekonomiyle ilgili bakanların katılımıyla TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapıldı. Şurada Salihli’yi TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy temsil etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 6.02.2017

  Üniversiteli gençlerle buluşma

  Salihli TSO yöneticileri, ilçe dışında okuyan üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi. Gençlerden, Salihli’nin tanıtım elçileri olmalarını isteyen Başkan İbrahim Yüksel, iş arayışına ilk planda Salihli’den başlamalarını tavsiye etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 28.01.2017

  Özel eğitim kurumları, Salihli TSO’da sorunlarını tartıştı

  Salihli TSO, sektör incelemelerinden 14.’sünü değerlendirmek üzere özel okullar, kırtasiyeler, anaokulları ve sürücü kursları temsilcileri ve ilgili kurum yetkililerinin de katıldığı geniş çaplı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.01.2017

  Salihli’deki 17 STK ortak akıl toplantısı yaptı

  Salihli’de bulunan 17 sivil toplum kuruluşu, ortak değerlendirme toplantılarından birini daha gerçekleştirdi. Ziraat Odası’nın ev sahipliğinde Cemre tesislerinde bir araya gelen STK’ların temsilcileri Salhli’nin sorunlarının yanı sıra, ekonomi alanındaki gelişmeleri değerlendirdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 25.01.2017

  TOBB Başkanı, Salihli’nin iki talebine sıcak bakıyor

  Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşen Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel ve Borsa Başkanı Yetiş Aksoy, ticari araçlara zorunlu olan K Belgesi’nin Manisa yerine Salihli’den verilmesi ve Salihli’ye Gümrük Müdürlüğü kurulması konusunda olumlu mesajlar verdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.01.2017

  Ayşe Kulin, kadınlara içini döktü

  Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı (EBSOV) Kadınlar Birliği’nin misafiri olan yazar Ayşe Kulin, kadınlardan yoğun ilgi gördü. EBSO Meclis Salonu’ndaki söyleşiye Salihli TSO Kadınlar Birliği üyeleri de katılarak, Kulin’e hazırladıkları “Nesilden Nesile Küçük Mutfak Sırları” kitapçığını hediye etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 24.01.2017

  Az tehlikeli işyerleri için süre uzatıldı

  10 kişiden az çalışanı bulunan az tehlikeli işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanlık sertifikası almak isteyen işverenler 10 Şubat’a kadar başvuru yaptıkları takdirde, 14 Mayıs’taki sınava katılma hakkı kazanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 21.01.2017

  Salihli TSO öğrencilerinin karneleri TSO yöneticilerinden

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu’nun öğrencilerine yarı yıl karneleri Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 20.01.2017

  Yüksel ve Aksoy Katar’da iş gezisine katıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Katar gezisinde Salihli’yi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy temsil etti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.01.2017

  Salihli TSO nefes kredisinin limitini 150 bin TL’ye çıkardı

  Salihli TSO üyeleri, Ziraat Bankası ve Denizbank’tan 150 bin TL’ye kadar uygun faizli “Nefes kredisi” kullanabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 12.01.2017

  Salihli TSO’dan, AKP’nin yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis üyeleri, AKP Salihli teşkilatının yeni yönetimini ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 11.01.2017

  Kadınlar Birliği’nin kermes gelirleri kız öğrencilere burs olacak

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nin Menderes Caddesi üzerinde düzenlediği kermes, büyük ilgi gördü. Satılan pasta ve kurabiyeler ve “Nesilden Nesile Küçük Mutfak Sırları” kitapçığının gelirleri ile 15 üniversiteli kız öğrencinin burs giderleri karşılanacak.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.01.2017

  Kosgeb Veri Tabanı Güncellemesi Hakkında

  Kosgeb Veri Tabanı Güncellemesi HakkındaDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.01.2017

  Salihli TSO’dan, CHP'nin yeni yönetimine ziyaret

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni yönetimini kutlamak için ziyarette bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 4.01.2017

  Salihli TSO’dan, MHP’nin yeni yönetimine ziyaret

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni yönetimini kutlamak için partiye ziyarette bulundu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.12.2016

  KOSGEB’ten 50 bin TL’ye kadar uygun ödemeli kredi imkanı

  “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği’nden faydalanmak isteyen KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanındaki beyannamelerinin güncellenmesi gerekiyor.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.12.2016

  Türk Kadınına Seçme Ve Seçilme Hakkı

  Türk Kadınına Seçme Ve Seçilme Hakkı 'nın verilmesinin 82. yılı kutlu olsunDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 5.12.2016

  Salihli TSO üyelerine, İş Bankası’ndan uygun faizli kredi olanağı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ile İş Bankası Salihli Şubesi Müdürü Fikret Esirgen arasında imzalanan protokole göre, Oda üyeleri bankadan aylık yüzde 0.99 faizli kredi kullanabilecek.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 1.12.2016

  30/11/2016 Kosgeb Girişimcilik Mülakatını Kazanan Listesi

  30/11/2016 tarihinde mülakatı yapılan Kosgeb Girişimcilik Eğitimini Kazanan ListesiDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 30.11.2016

  Salihli TSO, otizme dikkat çekti

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği tarafından düzenlenen “Otizm İçin Farkındalık Konferansı”nda, İzmir’den gelen Anadolu Otizm Vakfı yetkilileri bu hastalık konusunda detaylı bilgiler paylaştı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 26.11.2016

  Salihli TSO’nun katkısıyla Bahçecik’te iki kütüphane açıldı

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli’nin Bahçecik Mahallesi’nde biri ilkokulun içinde biri de köyün merkezinde olmak üzere iki kütüphaneye maddi destek sağladı. Atatürk Çocukları Kütüphaneleri’nin açılışı öğretmenler gününde öğrenciler, Salihli TSO yöneticileri ve İzmir’den gelen gazeteci, şair ve yazarların katılımıyla açıldı.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 23.11.2016

  Salihli TSO, Salihli, Kula ve Selendi’deki öğrencilere 1600 mont dağıtacak

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli, Kula ve Selendi’deki ilköğretim öğrencilerine yapacağı 1600 mont yardımını, Salihli Kaymakam Vekili Ali Osman İşsen ve Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek’in de katıldığı törenle duyurdu.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 16.11.2016

  Salihli TSO, bölgenin ilk altı yıldızlı odası oldu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, akreditasyonda bir adım daha ileri giderek, altı standarttan belgelendirilen bölgedeki ilk ticaret ve sanayi odası olma başarısını gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 15.11.2016

  Salihli Oda temsilcileri ve iş adamlarından Vali Güvençer’e ziyaret

  Salihli’deki esnaf odaları temsilcilerinden ve iş adamlarından oluşan 8 kişilik grup, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heyet, Salihli’ye Fen Lisesi kurulması ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi açılması konusundaki taleplerini iletti.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 14.11.2016

  Salihli TSO Kadınlar Birliği’nden İzmir’de kültür turu

  Salihlili Kadınlar, eşleriyle birlikte Özgörkey Klasik Otomobil Müzesi’ni gezdikten sonra, Kordon’da bulunan Atatürk Müzesi’ni ziyaret etti. Günün sonunda Tarihi Asansör’de İzmir manzarası eşliğinde sohbet edildi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.11.2016

  Komşu Odalar, istişare için Salihli’de buluştu

  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, genel ve yerel sorunları değerlendirmek üzere ortak toplantıda bir araya geldi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 10.11.2016

  10 Kasım

  Cumhuriyetimizin Kurucusu Buyuk Onder Gazi Mustafa Kemal Ataturk’ üDevamı..

 • / Güncel Haberler / — 3.11.2016

  Salihli TSO’daki kırsal kalkınma bilgilendirmesine yoğun ilgi

  Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi amacıyla verilen hibeler konusunda Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda Manisa Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye Salihlili işadamları ve potansiyel yatırımcılar büyük ilgi gösterdi.Devamı..

 • / Güncel Haberler / — 2.11.2016

  Kırsal Kalkınma destekleri Salihli TSO’da anlatılacak

  Tarıma Dayalı Yatırımların desteklenmesi kapsamında başvuruları başlayan yüzde 50 hibe destekleri konusunda Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda bugün saat 16.00’da Manisa Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapılacak.Devamı..

Next
İbrahim YÜKSEL
Duyurular
 • 25ŞUBAT2021

  ODA E-BELGE SİSTEMİ HK.

  Odamız üyelik sisteminden e-belge almak isteyen üyelerimiz için link : ebelge.tobb.org.tr olarak değiştirilmiştir. 


  Üyelerimizin bilgisine sunulur.

  Devamını oku

 • 11EYLÜL2020

  Ticaret Sicili E-Belge Sistemi

  Ticaret Sicili Müdürlüğünden alınan; -Ticaret Sicil Tasdiknamesi -İflas ve Konkordato Belgesi - Merkez Nakli (TSY 111. Madde) belgeleri Mersis Sisteminden uzaktan alınabilmektedir. Devamını oku

Döviz Fiyatları
!

Toplam Ziyaretçi

1965669

Online

12