27.11.2021
Salihli TSO, 48 kişiye girişimcilik sertifikası dağıttı

KOSGEB’in yeni iş kuranları desteklemek üzere verdiği 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanmak üzere Salihli TSO’da eğitim gören girişimci adaylarından 48 kişi daha sertifikalarına kavuştu.

KOSGEB Manisa İl Müdürü Levent Arslan’ın da katıldığı sertifika dağıtım töreni Salihli TSO’nun Meclis Salonu’nda düzenlendi. Girişimci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği törende sertifikalar Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ile Yönetim Kurulu Üyeleri Cemalettin Tosun, Mehmet Dalgıç, Yunus Kaya ve Bayram Emir Yorguncu tarafından teslim edildi.

Sertifika dağıtımından önce bir konuşma yapan Salihli TSO Başkanı Yüksel, girişimci olabilmek için gerekli olan iki şarttan birinin cesaret, diğerinin de sermaye olduğunu belirterek, “Girişimcilik ruhunun sizde bulunduğuna inanıyorum. Sermaye de KOSGEB tarafından sağlanıyor. Başarılı olacağınıza inanıyorum” dedi.

Salihli TSO olarak özellikle kadınların evlerinden çıkarak iş hayatına atılmasını desteklediklerini, KOSGEB’in de kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını vurgulayan Yüksel, Salihli, Kula ve Selendi’de bugüne kadar 434 girişimci adayının sertifika almaya hak kazandığını, bunlardan 56’sının kendi işyerini kurduğunu kaydetti.

KOSGEB Manisa İl Müdürü Levent Arslan da, göç sorunun önüne geçilmesi için KOSGEB girişimcilik desteğinin büyük önem taşıdığını vurguladığı konuşmasında, Salihli’nin girişimcilikte öncü bir ilçe olduğunu ifade etti. Arslan, Manisa olarak girişimcilik eğitimlerinde üst sıralarda olduklarını, sadece 2016’nın ilk 4 ayında bile 2015 yılının toplamından daha fazla kişiye girişimcilik eğitimi verdiklerini belirtti.

KOBİGEL Desteği Tanıtıldı

KOSGEB’in verdiği güncel destekler Salihli TSO’da tanıtıldı. Salihli’deki büyük ölçekli firmaların katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım, KOSGEB Manisa İl Müdürü Levent Arslan tarafından gerçekleştirildi. Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Salihli Organize Sanayi Bölge Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı bilgilendirmede, Levent Arslan, başvuru süresi 1 Temmuz’da sona erecek olan KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı hakkında açıklamalarda bulundu.

KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı 3 proje teklif çağrısından oluşuyor. “Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme 2016” başlıklarıyla sunulan projelere başvurmak isteyenler, KOSGEB’in web sitesinden ayrıntıları öğrenip, uygun kriterleri taşıması halinde hibe desteği ve uygun faizli krediden yararlanabilir.

"Default\"},{\"title\":\"iPhone 6 Plus\",\"type\":\"phone\",\"user-agent\":\"Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 9_1 like Mac OS X) AppleWebKit/601.1.46 (KHTML, like Gecko) Version/9.0 Mobile/13B143 Safari/601.1\",\"capabilities\":[\"touch\",\"mobile\"],\"screen\":{\"device-pixel-ratio\":3,\"vertical\":{\"width\":414,\"height\":736},\"horizontal\":{\"width\":736,\"height\":414}},\"modes\":[{\"title\":\"default\",\"orientation\":\"vertical\",\"insets\":{\"left\":0,\"top\":0,\"right\":0,\"bottom\":0}},{\"title\":\"default\",\"orientation\":\"horizontal\",\"insets\":{\"left\":0,\"top\":0,\"right\":0,\"bottom\":0}}],\"show-by-default\":true,\"sh