27.11.2021
Salihli TSO A Takımı’ndan, Allco fabrikasına inceleme gezisi

Salihli TSO’nun genç üyelerinden oluşan A Takımı, inceleme gezilerine Salihli OSB’deki Allco firması ile devam etti. Sezer Holding bünyesinde bulunan Allco firmasının Finans Direktörü Yelda Tüfekçi ve Üretim Şefi Osman Gürcan tarafından ağırlanan A Takımı üyeleri, firmanın ana ürün grupları olan rakı, şarap, votka ve likör üretim süreçleri üzerine detaylı bilgi aldı.


Bölgemizin üzümlerinin rakı ve şarap üretiminde eşsiz olduğunu belirten Üretim Şefi Osman Gürcan, ana hedeflerinin üretimde en üstün kalite ve yeni ürünler için sürekli araştırma ve geliştirme olduğunu söyledi. Bu doğrultuda tesislerinde uluslararası ölçekte bir laboratuvar kurduklarını ve üretimlerinin her aşamasında ürün kalitesini takip ettiklerini söyleyen Gürcan, “Türkiye alkollü içecek sektöründe birçok yenilik yarattık. Örneğin, rakı üretiminde hiç şeker kullanmıyoruz ve bu rakının kalitesini arttırdığı gibi, kalori değerini de düşürüyor” dedi.

Satış ve dağıtım ağları üzerine bilgi veren Finans Direktörü Yelda Tüfekçi ise, Türkiye’de alkollü içecek sektörünün ana müşterilerinin otel ve restoranlar olduğunu ve bu alanlarda Allco’nun gerek ürün kalitesi, gerekse fiyat politikası ile hızla pazar payını arttırdığını belirtti. Bununla birlikte ihracata da büyük önem verdiklerini söyleyen Tüfekçi, başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye satış yaptıklarını, bölgemiz üzümleri ile imal ettikleri alkollü içkilere olan talebin sürekli arttığını söyledi.

Gezinin sonunda teşekkürlerini ileten A Takımı üyeleri, böylesine başarılı bir firmanın  Salihli’de faaliyet göstermesinin Salihli için bir şans olduğunu ifade etti. Genç işadamlarının oluşturduğu Salihli TSO A Takımı üyeleri, Salihli’nin sadece üzümü ile değil, aynı zamanda üzümden elde edilen ürünleri ile de tanınmasının avantajlarına değindi.