27.11.2021
Salihli TSO, Güven otobüslerine tanıtım kaplaması yaptırdı

İsmi Salihli ile özdeşleşmiş olan ve 1954 yılından bu yana ulaşım hizmeti veren Salihli Güven otobüsleri, ilçenin tarihi mekanları olan Gymnasium, Artemis tapınağı, dünyanın ilk madeni parası ve antik eserlerin de yer aldığı görüntülerle kaplandı. Salihli’nin tanıtımı için Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan kaplamada ayrıca ilçenin başlıca ürünü olan Sultaniye üzümün yanı sıra coğrafi tescilli olan Salihli Kirazı ve Odun Köfte’nin yanı sıra son yıllarda üretimi giderek artan zeytin ve zeytinyağına da yer verildi.  Otobüs üzerindeki tanıtımda ayrıca Salihli TSO tarafından tescil edilmiş olan Kula Leblebisi’nin görüntüsü de yer aldı.

Ağırlıklı olarak Salihli – İzmir arasında sefer yapan Salihli Güven Turizm, toplam 45 otobüsüyle ayrıca İstanbul’a sabah akşam olmak üzere iki sefer gerçekleştiriyor. Tanıtım amaçlı kaplamalar, firmanın İstanbul seferi yapan 5 otobüsüne uygulandı.

Salihli TSO Yönetimi, Salihli Otogarı’ndaki Salihli Güven Turizm’in yazıhanesini ziyaret etti. Salihli Güven Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydın ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Salihli TSO heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral’ın yanı sıra yönetim kurulu ve meclis üyeleri de yer aldı.

Salihli Güven otobüslerinin ilçenin tanıtımı açısından son derece önemli bir role sahip olduğunu belirten İbrahim Yüksel, İstanbul’a sefer yapan otobüslere yapılan tanıtım kaplamalarının Salihli’ye yönelik merak uyandıracağına inandıklarını ifade etti.

Salihli Güven Turizm Başkanı Ali Aydın da yeni otobüslerle filolarının genişlettiklerini anlatarak, üyelerine ait ve şirketin malı olan 45 civarındaki otobüsle İzmir ile Salihli arasında günlük ortalama bin 500 civarında yolcu taşıdıklarını, talep edilmesi durumunda da özel geziler için otobüs tahsis ettiklerini kaydetti. Aydın, otobüslere kaplatmaları yaptıran Salihli TSO’ya teşekkür etti.