27.11.2021
Salihli TSO’dan öğrencilere 1000 adet mont


 

 Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın görev alanında bulunan Salihli, Kula ve Selendi’deki okullara dağıtılacak olan 1000 adet montun teslim töreni Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen’in de katılımıyla yapıldı. Salihli TSO Meclis Salonu’ndaki teslim seremonisine Oda Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay ile Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, geçen sene okulların kapalı olması nedeniyle mont dağıtımı yapmadıklarını, buna mukabil başarılı öğrencilere tablet hediye ettiklerini belirterek, bu yıl mont dağıtım geleneğini sürdürmeye karar verdiklerini söyledi.

Salihli, Kula ve Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtasıyla okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edileceğini belirten Yüksel, şu bilgileri verdi:

“Salihli TSO olarak eğitimin önemine inanıyoruz ve bu doğrultuda her sene bu alana yönelik yardımlarda ve desteklerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl toplam 55 tabletin 40’ını Salihli, 10’unu Kula ve 5’ini de Selendi’deki öğrencilere dağıtmıştık. Ayrıca protokol yürütme kurulunda görev aldığımız İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki 15 öğrenciye tablet hediye etmiştik. Bu sene pandemi öncesi geleneğimizi sürdürerek mont dağıtma kararı aldık. Buna göre öğrenci sayılarının oranına bakarak toplam 1000 montu üç ilçemiz arasında paylaştıracağız.

Montların dağıtımı her zaman olduğu gibi Odamızın Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilecek. En zor görev onlara düşüyor. Kendilerine şimdiden teşekkür ederiz.”

Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam da Salihli TSO’nun eğitime yönelik yardımlarının çok anlamlı olduğunu belirtti.  Salihli’de ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde yaklaşık 28 bin 500 öğrencinin bulunduğuna işaret eden Sağlam, pandemi koşullarında çok dikkatli bir şekilde eğitim ve öğretime devam edildiğini, alınan tedbirler sayesinde eğitim-öğretimin başarılı bir şekilde sürdüğünü anlattı. Kaymakam Sağlam, Salihli TSO Yönetimine ve Kadın Girişimcilere teşekkür etti.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Salihli İMKB lisesinin adının Borsa İstanbul olarak değiştiğini, okulun kapalı spor salonu inşaatının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirterek, Oda’nın eğitime yönelik yardımları için teşekkürlerini iletti.