28.10.2021
Üniversiteye yerleşen İMKB liseli öğrencilere Salihli TSO’dan ödül

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bu yılki üniversite sınavına katılan öğrencilerden 4’ü 4 yıllık bölümlere, 20’si de 2 yıllık bölümlere yerleşti. Üniversitelerin dört yıllık bölümlerini kazanan öğrenciler, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödüllendirildi.

Okulda düzenlenen ödül töreninde başarılı öğrencilere Salihli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan, Meclis Üyesi Hasan Kınık ve Genel Sekreter Levent Kılınçaslan tarafından hediyeleri takdim edildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazanan Murat Karakaş, Uşak Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanan Mehmet İlker Uyar ve Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümünü kazanan Enes Korkmaz’a 500’er TL’lik hediye çeki, Nutuk ve Türk Bayrağı hediye edildi. Özel yetenek sınavına giren Oktay Cömert de Kütahya Dumlupınar Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandı.

Törende ayrıca geçen eğitim öğretim döneminin okul birincileri Ahmet Demir ve Recep Mazı, okulun anı kütüğüne isimlerini çaktı. Bu iki başarılı öğrenciye de birer Nutuk ve Türk Bayrağı hediye edildi.

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Esmerkaş ve okul müdür yardımcıları, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine, eğitime ve başarılı öğrencilere verdikleri destek için teşekkür etti.