28.10.2021
İbrahim Yüksel, Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerine projeleri anlattı

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje okulu seçilmesinden sonra meydana gelen gelişmeler hakkında okul öğretmenlerine ve idarecilere yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Salihli sanayisine ve Organize Sanayi Bölgesi’ne yönelik ara eleman yetiştiren en önemli kurumlardan biri olan ve 2020 yılından bu yana Salihli TSO ve Salihli Ticaret Borsası’nın da dahil olduğu Protokol Yürütme Kurulu tarafından yönetilen okuldaki gelişmeler ve iyileştirmeler hakkında detaylı bilgiler sunuldu.

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala düzenlenen bilgilendirme toplantısında son gelişmeler Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel tarafından anlatıldı. Proje okulu olarak seçildiği 2020 tarihinden sonra okulun atölyelerinin yenilenmesi konusunda çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Yüksel, şu bilgileri verdi:

“Yeni eğitim- öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Bu sene yüz yüze eğitim yapabilmeyi umut ediyoruz. Salihli TSO olarak sektör incelemeleri yapıyoruz. Bu sene yönetimdeki 8. yılımız ve bu sürede 30 ayrı sektörü inceledik. Bütün sektörlerde sorunların başında kalifiye eleman ihtiyacı ortaya çıkıyor. 2019 yılında TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı ile mesleki eğitimle ilgili bir protokol imzalandı ve Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yönetimi bizim de aralarında bulunduğumuz Protokol Yürütme Kurulu’na devredildi.

Atölyeler yenilendi

Bu sürede pandemi dolayısıyla çok yüz yüze gelemedik ama okuldaki pek çok atölye yenilendi, Zafer Garaj Tasarım ve Prototipleme Atölyesi kuruldu. CNC tezgahı onarıldı ve okula yeni bir CNC tezgahı daha kazandırıldı.”

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde hazırlanan projenin Türkiye genelinde birinci seçildiğini de anlatan Yüksel, 1 milyon 360 bin TL tutarındaki proje ile dezavantajlı durumdaki 107 kişiye istihdam olanakları yaratılmasının amaçlandığını kaydetti.   Okul yönetimi ve öğretmenlerle daha yakın çalışmayı amaçladıklarını ifade eden Yüksel, “Başarılı öğrencilerimize burs veriyoruz. Yeni projeler hazırlanması ve öğrencilerimizi daha donanımlı şekilde yetiştirmek konusunda sizlerle işbirliği yapmak istiyoruz. Desteğimiz her zaman yanınızda olacaktır.” dedi.

Salihli İMKB Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Topkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan, Okul Müdürü Hakan Esmerkaş, Müdür yardımcıları ve okul öğretmenleri katıldı.