13.04.2021
Salihlili kadınlar kitap atölyesinde buluştu

Salihli’de Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde farklı bir etkinlik gerçekleştirildi. Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu, kitapsever Salihlili kadınları kitap atölyesinde buluşturdu. Atölye organizasyonu için Salihili pilot ve yazar Halil Açıkgöz’ün Poyrazdamları’nda geçen çocukluğundan izlerin bulunduğu “Helme” kitabı seçildi. 

“Helme” kitabında babaannesi ile ninesinin yaşamlarını da kapsayacak şekilde köy yaşamını detaylı bir şekilde anlatan Acıkgöz’ün anlatımlarında gözlemcilik yönü ve bunu başarılı bir şekilde aktarma yeteneği dikkat çekiyor.  Açıkgöz’ün ayrıca “Umay ve Pegasus” isminde bir kitabı daha bulunuyor.

Salihli TSO Sardes Konferans Salonu’nda düzenlenen kitap atölyesine, halen bir özel havayolu şirketinde pilot olarak görev yapan yazar Halil Açıkgöz konuşmacı olarak katıldı. Daha önceden kitapları okuyarak atölyeye katılan kadın okuyucular da yazara sorular sorarak, kitap hakkında daha detaylı bilgiler edindi.

1970 yılında Salihli’nin Poyrazdamları köyünde doğduğunu ve küçük yaştan itibaren kitaplara büyük ilgi duyduğunu anlatan Açıkgöz,  köy yaşamının çocukluktan itibaren kendisini çok etkilediğini ifade etti.  

Kitabı okuyarak gelmiş olan Salihlili kadınlar da Halil Açıkgöz’e kitapta anlatan hikaye ve yazarın yaşam serüveni hakkında sorular sorarak, detaylı bilgiler aldı.

Kitap atölyesi sonunda Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Halil Açıkgöz’e katılımı ve açıklayıcı bilgileri için teşekkür ederek, barışın, uzun ömrün ve bereketin simgesi zeytin fidanı hediye etti.