13.04.2021
STSO Kadın Girişimciler Kurulu’ndan hemcinslerine plaket

Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenleyen Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu, başarılı çalışmaları ile takdir edilen kadınları cesaretlendirmek ve hemcinslerine örnek olması amacıyla plaket takdim etti. Salihli TSO Sardes Konferans Salonu’nda dar kapsamlı bir katılımla gerçekleştirilen törene Salihli SGK Müdürü Canan Aladağ, Salihli İş-Kur Müdürü Huriye Özcan, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Başkan Yardımcıları Taner Kalay ve Günay Topkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Yenidünya, Kadın Girişimci Kurulu üyeleri ve ödül alanlar katıldı.

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu, başarılı çalışmaları ile Salihlilerin gönlünde taht kuran dört kadını onur ödülü plaketi ile gururlandırdı. Salihli halkına 33 yıl boyunca diş hekimi olarak hizmet vermiş olan Lale Yenidünya’ya ve çeyizlik konusunda tercih edilen Aysel Çeyiz işletmesinin sahibi Aysel Kocatürk’e onur plaketi sunuldu. Onur plaketi takdim edilen diğer iki isim ise Salihli’de eğitim aldıktan sonra ABD’nin Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan, Facebook’ta yöneticilik yaptıktan sonra şimdi de Silikon Vadisi’nde başarılı çalışmalarını sürdüren Melisa Tokmak ve onun parfümeri sahibi annesi Ayşegül Tokmak’a takdim edildi.

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu ayrıca güzellik ve estetik merkezi işleten Havva Şimşek ve butik sahibi Betül Babacan’a Genç Girişimci Ödülü sundu. Afrodit Kuaför işletmecisi Dilek Altıparmak’a da Girişimci Ödülü takdim edildi.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında, nüfusun yarısını oluşturan kadınların iş yaşamında aynı oranda temsil edilemediğini ifade etti. Salihli’nin bu konuda diğer illere ve ilçelere göre oldukça iyi durumda olduğunu belirten Yüksel, şunları söyledi:

“Kadın Girişimciler Kurulu’muz Odamızın sosyal faaliyetlerini organize eden bir kolu gibi çalışıyor. Yaptıkları çalışmalar bizleri de gururlandırıyor.

Kadınların başarılı çalışmalara imza atması memnuniyet verici. Kadın evinden çıkmalı, ekonomik özgürlüklerini kazanmalı ve kendi ayakları üzerinde durmalıdır. Eğitimlerle onları destekliyoruz. Kadınların evde yaptıkları ürünler, Kadın Girişimciler’in sosyal medya sayfası üzerinde internetten satışa sunuluyor. Dayanışma ile aile bütçelerine katkı sağlanmış oluyor.”

Salihli TSO Kadın Girişimci Kurulu üyeleri daha sonra Salihli TSO yöneticileri ile birlikte Luna Alışveriş Merkezi’nde Salihli Kadın Kooperatifi’nin stantlarını, ayrıca Salihlili diğer girişimci kadınların el emeklerini satışa sundukları Pazaryeri’ndeki tezgahları ziyaret etti.