09.03.2021
Salihli TSO, başarılı öğrencilere tablet hediye etti

Salihli ve Kula’da ticaret ve sanayinin çeşitli dallarına kalifiye ara eleman yetiştiren okullara Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından eğitim desteği sağlandı. Geçtiğimiz hafta TOBB’un gönderdiği 55 adet tableti Salihli, Kula ve Selendi’de İlçe Milli Eğitim Müdürleri’ne teslim eden Oda, kendi bütçesinden 17 tablet daha alarak 15’ini Salihli, 2’sini de Kula mesleki ve teknik liselerine bağışladı.

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan ve Manisa’da düzenlenen yarışmalarda başarılı olan iki öğrenciye tabletleri Salihli TSO’da düzenlenen törenle teslim edildi. Manisa Özel Final Anadolu Lisesi’nin Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlediği il bazındaki yarışmada il birincisi olan Salihli İMKB Lisesi Harita Kadastro Teknolojileri 10. sınıf öğrencisi Damla Tokul ve Manisa İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Hazreti Muhammed Gözü ile Çocuk” konulu yarışmada Bilişim Teknolojileri alanı 12. sınıf öğrencisi Muhammed Alperen Alp’e tabletlerin yanı sıra Atatürk’ün Nutuk adlı kitabı hediye edildi.

Tablet teslim törenine Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan, Salihli İMKB Lisesi Müdürü Ümit Zeybek ve Müdür Yardımcısı Murat Türkyılmaz katıldı.

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlara ara eleman yetiştiren meslek liselerinin daha donanımlı elemanlar yetiştirmesi için her türlü yardımı yapmaya kararlı olduklarını belirtti. Proje olarak seçilen Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Protokol Yürütme Kurulu’nda yer alarak, okulda önemli dönüşümlere imza atmaya başladıklarını kaydeden Yüksel, şöyle konuştu:

“Salihli ve Kula’daki meslek liselerine toplam 17 tablet hibe ettik. Eğitimin kaliteli hale gelmesi ve başarılı öğrencilerin teşvik edilmesi bizim önem verdiğimiz konulardır. O yüzden il genelinde derece elde eden öğrencilerimizi kutluyoruz. Ayrıca meslek okulundan kompozisyon dalında il genelinde birincilik ve üçüncülük ödülü kazanılmasına vesile olan Danışman Öğretmen Gözdenur Tosun’u da tebrik ederiz. Öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz.”

Kula Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki başarılı öğrencilere iletilmek üzere iki tablet de Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ali Okumuş’a geçtiğimiz hafta teslim edilmişti.