06.03.2021
Salihli TSO’dan pandemi için anlamlı yardımlar

Dayanışmanın öneminin iyice ortaya çıktığı bugünlerde, yardımlaşma konusunda çok farklı uygulamalar da gündeme geliyor. Salihli, Kula ve Selendi’de iş dünyasının güçlü örgütü ve önde gelen STK’lardan biri olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, korona virüs salgınında dayanışmanın en güzel örneklerinden birini veriyor. Bir taraftan ihtiyaç sahiplerine yönelik toplam 90 bin TL değerinde alışveriş çekleri dağıtan Salihli TSO, diğer taraftan da birkaç koldan birden bağış ve yardımlarını sürdürüyor.

Oda olarak güçlerinin yettiği ölçüde yardım yaptıklarını belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, son bir hafta içinde gerçekleştirilen bağış ve destekler konusunda şu bilgileri verdi:

“Salihli TSO olarak Manisa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 15 bin TL’lik yardımda bulunduk. Cumhurbaşkanlığı’nın ülke çapında düzenlediği “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına 5 bin TL’lik destekle katkı sağladık.

Bunların yanı sıra zor koşullarda, fedakarca bir çalışma sergileyerek gece gündüz demeden görevlerinin başında bulunan sağlık çalışanlarımıza destek olma ve onların gereksinim duyduğu ekipman konusunda takviyede bulunma kararı aldık. Bu amaçla Salihli Devlet Hastanesi’ne 250 adet korunaklı tulum ile 200 adet tıbbi gözlük alarak, onların çalışma koşullarının biraz daha konforlu olmasına katkı sağlamaya çalıştık. Devlet Hastanesi’nin yapımında Oda’mız geçtiğimiz yıllarda büyük katkı koymuştu. Biz de yardımlarımızı her vesileyle sürdürüyoruz; bundan sonra da elimizden geldiğince desteklemeye devam edeceğiz.

Sağlık çalışanlarının kıymetini, zor günler geçirdiğimiz bu salgın döneminde çok daha iyi kavradık. Gece gündüz demeden, evlerine dahi gitmeden, çocuklarından ve ailelerinden uzak kalma pahasına insanüstü bir gayret içinde koşturan hastabakıcısından, hemşiresine, doktorundan sağlık teknisyenine her bir sağlıkçıya minnet ve şükran borçluyuz. Yaptığımız yardımlar bu minnetimizin çok küçük bir göstergesidir. İyi ki varlar..