06.03.2021
Vergi Haftası kutlamalarında Salihli TSO ziyareti

Vergi bilincinin oluşturulması ve benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşması için her yılın son haftasında kutlanan Vergi Haftası bu yıl 30. kez düzenleniyor. Bu kapsamda Salihli Adil Oral Vergi Dairesi temsilcileri, iş dünyasının Salihli’deki başlıca mesleki kuruluşu olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarete Vergi Dairesi Müdürü Talip Kara, Müdür Yardımcısı Ender Alsaç, Sicil Servisi Sorumlusu Emir Leylek ve memur Ziyaettin Bozkurt katıldı.

Vergiler konusundaki uygulamaların ve yeni düzenlemelerin yanı sıra genel ekonomi konusunu da kapsayan sohbette, kalkınmanın temelini oluşturan verginin önemi üzerinde görüşler bildirildi.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik durgunluğun bu yıl aşılmasını beklediklerini belirterek, “Risk almak lazım. Ekonomide küçülme devam ederse, istihdam sorunu içinden çıkılmaz bir hal alacak. Bizim en büyük sorunlarımızdan biri, çıkarılan aflarla vergisini zamanında ödeyen mükelleflerin mağdur edilmesidir. Vergisini zamanında ödemeyen adeta ödüllendiriliyor. SGK’da ödemesini zamanında yapanlara uygulanan yüzde 5 indirimi uygun buluyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.