23.09.2021
Salihli OSB delegeleri OSBÜK Genel Kurulu’na katıldı

Türkiye'deki tüm organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşu olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) 17. Olağan Genel Kurulu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda yapıldı. Seçimli genel kurulda Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ni OSBÜK delegeleri olan Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ile işadamı Ahmet Ozan Dinçkan temsil etti. Genel Kurula Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu da katıldı.

Genel Kurula, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü’nün yanı sıra Türkiye’deki organize sanayi bölgelerinin başkan ve delegeleri katıldı.

Hisarcıklıoğlu OSBÜK Genel Kurulu’nun açılışında yaptığı konuşmada OSB’lerin Türkiye’deki en önemli başarı hikayelerinden birisi olduğunu söyledi. OSB’lerin, Türkiye’nin sanayileşmesini ve sanayinin Anadolu’ya yayılmasını sağladığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin dünyaya rol model olduğu konuların da başında OSB’ler geliyor. Yarım asırlık OSB tecrübemiz, artık çevre coğrafyamızda da rol model alınır hale geldi. Yine bugün, Çin ile İtalya arasında en büyük sanayi, üretim ve ihracata sahipsek, bunda OSB’lerin payı çok büyük. Elbette bu alanda daha yapmamız gereken işler de var. Türkiye’nin OSB modelini geliştirmeye devam etmeliyiz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğünü söyledi.

OSBÜK Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucunda, eski başkan Memiş Kütükcü yeniden başkanlığa seçildi.