13.04.2021
Manisa’da tarım politikaları anlatıldı

Prof. Dr. Veysel Ulusoy, “Türkiye Tarım Ekonomileri Politikaları” konulu konferansını Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda sundu.

Manisa TSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Manisa’daki oda borsa başkanları, İl Tarım Müdürü Metin Öztürk,  Manisa iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra,Salihli TSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral ile Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Yenidünya katıldı.

Tarım sektörünün yaşadığı sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantının açılışında konuşan Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, “Manisa’nın iki özelliği vardır. Bir tanesi tarımın başkenti, diğeri ise sanayinin başkenti olması. Manisa bir yatırım cenneti. Tarımda endüstri 4.0, sanayide 4.0, dijital dönüşümü yakalamamız lazım. Japonya 5.0’ı konuşuyor. Bu yüzden teknolojik bazda bir eylem planı ortaya koymamız lazım.” dedi.

Prof.  Ulusoy, “Türkiye Tarım Ekonomisi ve Politikaları” konu başlığıyla gerçekleştirdiği sunumuyla, tarım sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, Türkiye’de tarımın geleceği, tarım politikaları, tarımda dijital dönüşüm ve tarımda sürdürülebilir olmanın formülünün ne olduğu konusunda görüşlerini dile getirdi.Tarımda katma değer yaratma ve markalaşmada nasıl bir yol alınması gerektiğine dair görüşlerini Manisa iş dünyasının temsilcileri ile paylaşan Prof. Ulusoy, yaklaşık üç saat süren konferansın son bölümünde ise  katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.