04.03.2021
Manisa Tarım Fuarı’nda Salihlili firmalar boy gösterdi

Tarım konusunda önemli merkezlerden biri olan Manisa’da bu yıl 12. kez düzenlenen Uluslararası Manisa Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, sektörde faaliyet gösteren firmaların yetkililerini ve bu alanda bilgi almak isteyen ilgili kişileri bir araya getirdi. 1-4 Kasım tarihleri arasında SNS Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara Salihli’den 5 firma katıldı.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Başkan Yardımcısı Günay Topkaya, fuara katılan firmaları ziyaret ederek, yetkililerden ürünler ve hizmetler hakkında bilgi aldı. Fuara, zeytin hasat makineleri satışı yapan Botemak Makine, valeks üretimi yapan Ar-Tu Kimya, traktör satışı yapan Mustafa Öz, Tümosan Manisa Bölge Bayii Kayalar ve İsuzu marka ticari araç satışı yapan Yükseliş katıldı.

Salihli TSO Başkanı Yüksel, tarım alanında iyi bir noktada olan Salihli’de son yıllarda üzümün yanı sıra zeytincilikte de gelişmeler yaşandığını, hayvancılıkta da Salihli’nin önemli merkezlerden biri haline geldiğini kaydetti. Yüksel, “Fuara katılan çiftçilerimiz ve üreticilerimiz, gelişen teknolojileri bir arada görme ve inceleme imkanı buluyor. Fuarlar bu anlamda yararlı oluyor.” dedi.