13.04.2021
Salihli TSO, Kaymakam Kılıç’a ilçe ekonomisini tanıttı


 

 

Salihli Kaymakamlığı görevine Ekim ayı başında atanan Levent Kılıç’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, ilçenin ticari ve sınai hayatıyla ilgili bilgiler sundu.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Taner Kalay, Günay Topkaya, Yunus Kaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Turgut Yenidünya ve Ahmet Doğan’ın katıldığı ziyarette, Salihli’nin sağlık ve eğitim alanlarında iyi bir potansiyele sahip olduğu bilgisi iletildi. Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, şu bilgileri verdi:

“Odamız, Salihli’nin yanı sıra Kula ve Selendi’yi de kapsıyor ve 2500 civarında üyemiz bulunuyor. Verdiğimiz hizmetler ve eğitimlerle bu 3 ilçenin ekonomisine yön vermeye ve daha ileri noktalara taşımaya çalışıyoruz. Sağlık alanında civar ilçelerle birlikte 500 bin nüfusa hizmet veren 3 özel ve bir devlet hastanemiz bulunuyor. Yeni açılan özel okullarla eğitim alanında da ilçemiz bir merkez haline geldi. Turizm açısından çok önemli potansiyele sahip olduğumuz halde, bunu ticarete yansıtamıyoruz. Bu noktada desteğinizi talep ediyoruz.”

Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, ziyaretten memnun olduğunu ifade ederek, karşılıklı sıcak ilişkilerle görev yapma anlayışını benimsediğini, ortak hareket edilmesi gereken noktalarda yardıma hazır olduğunu kaydetti. Ziyarete katılan işadamları, kendileri ve yaptıkları işler hakkında detaylı bilgiler sundu.