13.04.2021
Yüksel, AB Uyum Komisyonu toplantısına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) oluşturulan komisyonlar çalışmaya başladı. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’in bir önceki toplantıda sözcülüğe seçildiği Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, İkiz Kuleler’de ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, Oda ve Borsa üyelerinin karşılaştığı sorunlar tartışıldı ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin sıralandı. Komisyon katılımcıları, TOBB tarafından dağıtılan “sorunlar/ çözümler” başlıklı formları doldurarak, durum tespiti yaptı.

Toplantıya Komisyon Başkanı olan Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Komisyon Sözcüsü Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kuşçuoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Filiz Akkaş, Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Ödemiş TO Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş katıldı.

Toplantıya Komisyon üyesi oda başkanlarının yanı sıra TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da katıldı. Zeytinoğlu, TOBB’un,  Türkiye’nin 81 ilinde teşkilatlanmış, bir buçuk milyon üyesiyle birlikte Türk özel sektörünün çatı kuruluşu olduğunu, özel sektörün karşılaştığı sorunları her platformda dile getirmek ve bu sorunlara çözüme kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Komisyon üyeleri, Avrupa Birliği’ne girmek için ülke olarak daha gayretli olunması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.