23.09.2021
Salihlili zeytin işletmeleri, İstanbul Gıda Fuarı’nda stant açtı

Zeytin üretiminde dikkat çekici gelişmelere imza atan Salihli, kalitesiyle son zamanlarda aranan bir ürün haline gelen zeytin ve zeytinyağlarını İstanbul’da alıcıların beğenisine sundu. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak standında Salihli’de üretim yapan Kaleboynu Zeytincilik, Acar Tarım, Sevgi Bağları ve Kroisos Organik Zeytin ve Zeytinyağı firmalarının yetkilileri, 5-8 Eylül tarihleri arasında açık kalan ve yurtiçinden olduğu kadar yurt dışından alıcıların da büyük ilgi gösterdiği WorldFood Istanbul - 26. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini tanıttı.

Fuara katılmaktan ve ürünlerini potansiyel müşterilere direkt olarak tanıtma imkanı bulmaktan son derece memnun olduklarını belirten Kaleboynu Zeytincilik yetkilisi İsmail Güler, Acar Tarım yetkilisi Yahya Acar, Kroisos Zeytincilik yetkilisi Hikmet Bacak ve Sevgi Bağları yetkilisi Ulaş Özer, Salihli TSO’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Salihli’de zeytinciliğin son yıllarda iyi bir gelişme ivmesi yakaladığına işaret eden Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, kalitesiyle aranan bir ürün haline gelen ve çiftçilerin de üzüme alternatif olarak giderek daha fazla ilgi gösterdiği zeytinciliğe Oda olarak da büyük önem verdiklerini kaydetti. Salihli zeytinine coğrafi işaret alınması konusunda girişimleri başlattıklarını vurgulayan Yüksel, “Salihli zeytinini ve diğer tarım ürünlerini yurt içi ve yurt dışı fuarlarda tanıtmaları için üyelerimizi teşvik ediyoruz. Ortak bir stantta ürünlerini sergileyerek, satış bağlantıları kurmaları için her türlü lojistik ve ekonomik destek veriyoruz. İyi bir tanıtım yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.