06.03.2021
Ege Bölgesi Oda-Borsa başkanları TOBB istişare toplantısında buluştu

Ege Bölge Toplantısı, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB’un Ankara’daki İkiz Kuleleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan bölge oda ve borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.​

Ege Bölgesi’ndeki Oda ve Borsa Başkanları’nın katıldığı toplantıya Salihli TSO’yu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel temsil etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ekonomideki gelişmeler ve iş dünyasının genel sıkıntıları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. TOBB’un katkılarıyla, iş dünyasının sorunlarının çözümüne katkı sağlayan pek çok yasal düzenleme yapıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu,  “KOSGEB’den 50 bin TL faizsiz KOSGEB kredisi bizim önerimizle çıktı. TOBB nefes kredisi, SGK ötelemeleri, yapılandırmalar, KGF gibi hayata geçen düzenlemeler  bizlerin önerileriyle  hayata geçiyor. Bizler, tacirin Ankara’daki sesiyiz” dedi. 
TOBB Ege Bölgesi İstişare Toplantısına katılan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, toplantıda yaptığı katkıda, özel sektörün borçlanmasının giderek arttığına, bankalardan alınan kredilere uygulanan faiz oranının kısa zamanda çok yükseldiğine dikkat çekti. Yüksel, ekonomideki belirsizliklerin yoğun olarak yaşandığı bu dönemde iş dünyası olarak önlerini göremediklerini, belirsizliğin bir an önce ortadan kalkması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, makroekonomideki durum hakkında oda ve borsa başkanlarının yorumları ve değerlendirmeleri alındı.