13.04.2021
Yüksel, AB Uyum Komisyonu sözcüsü oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB), geçtiğimiz günlerde yapılan genel kuruldan sonra şimdi de komisyon ve kurulların üye seçimleri gerçekleştirildi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, geçtiğimiz dönem olduğu gibi, yeni dönemde de Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu’nda sözcülük görevine getirildi.

TOBB AB Uyum Komisyonu Ankara’da TOBB İkiz Kuleler’de ilk toplantısını yaptı. AB Uyum Komisyonu Başkanlığına Bafra TSO Başkanı Göksel Başar getirilirken, komisyonun diğer üyeleri şu isimlerden oluştu: Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kuşçuoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Filiz Akkaş, Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Ödemiş TO Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş.

TOBB AB Uyum Komisyonu Sözcüsü İbrahim Yüksel, Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne girmesi konusunda komisyon olarak istekli olduklarını, Türkiye’nin ileriye yönelik çıkarlarının bunu gerektirdiğini ve yeni dönemde de bu konuda yoğun çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Komisyon üyelerinin AB süreci ile ilgili görüş ve önerilerinin alınmasıyla devam eden toplantı,  yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.