13.04.2021
Salihli TSO’da, 2 girişimcilik eğitimi birden düzenlenecek

Salihli TSO’nun düzenlediği KOSGEB girişimcilik eğitimlerinin 20. ve 21.’sinde eğitim görecek olan girişimci adayları için başvuru süreci devam ediyor.  Yoğun talep üzerine Oda’da iki kurs birden açılacak. Toplam 60 kişinin yer alacağı eğitim programına katılmak isteyen girişimci adaylarının, 5 Haziran tarihine kadar Salihli TSO’da bulunan KOSGEB birimine başvuru yapması gerekiyor.

Girişimcilere destek olmayı bir ilke olarak benimseyen Salihli TSO, KOSGEB ile yaptığı protokol çerçevesinde bu güne kadar Salihli, Kula ve Selendi’de açtığı toplam 19 eğitimde 493 girişimci adayına sertifika verilmesine aracılık etti. Sertifikalarını alıp iş planını sunan girişimci adaylarından 70’i KOSGEB’in hibe ve kredilerinden yararlanarak, kendi işini kurdu.

 Salihli TSO’da bulunan KOSGEB temsilciliğinde Oda personeli tarafından hiçbir ücret talep edilmeden hizmet verildiğini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, yeni eğitime katılım için 5 Haziran’a kadar başvuru yapılabileceğini, gerçekleştirilecek mülakatla 60 kişinin seçileceğini ve iki grup halinde 4 gün boyunca proje hazırlamanın inceliklerinin öğretileceğini ifade etti.   Yüksel, girişimcilik için ilk adımın atıldığı bu eğitimlerin son derece yararlı olduğunu, kendi işini kurmak isteyenler için iyi bir fırsat yarattığını ifade etti.

Akıllı Marka ve Pazarlama İletişimi Danışmanlığı yetkilisi Arman Takan tarafından verilecek olan kurslardan ilki 8-9-14-15 Haziran tarihlerinde, ikinci kurs da 10-11-17 ve 18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Proje hazırlamayı öğrenen kursiyerler iş planlarını KOSGEB’e sunduktan sonra, onay almaları halinde 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz sabit yatırım desteği imkanından yararlanabilecek.