06.03.2021
Salihli TSO Yönetimi, Cumhuriyet Başsavcısını ziyaret etti

Salihli’ye atanarak iki hafta önce göreve başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ziyaret edildi. Başsavcı ziyaretine Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Taner Kalay ve Günay Topkaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Necmi Çevik, Yunus Kaya, Bayram Emir Yorguncu ve Ahmet Doğan katıldı.

Salihli’ye beşinci görev yeri olarak Bayburt’tan geldiğini belirten Başsavcı Uğurlu, adaleti sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti. Salihli’de kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşları ile uyumlu bir çalışma yürütmek istediklerini belirten Uğurlu, Salihli Adliye binasının fiziki yetersizlik içinde olduğunu, bunun için ilçenin yetkili kurumlarla ortak çalışma yapmak istediklerini ifade etti.

Ziyarete giden Salihli TSO yetkilileri kendilerini tanıttıktan sonra, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel TSO ve üyeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Salihli’nin huzurlu ve hoşgörülü bir kent olduğunu vurgulayan Yüksel, “Salihli’ye kısa zamanda uyum sağlayacağınızdan ve burayı seveceğinizden eminiz” dedi.

Salihli Adliyesi’nin 30 yıllık bir bina olduğu ve yetersiz kaldığı görüşüne katıldıklarını belirten Yüksel, “Adliye binasının hizmete girdiği 1987 yılında, o dönemin şartlarına göre çok donanımlı ve yeterli bir binaydı. Fakat aradan geçen zamanda yetersiz kaldı. Yeni adliye Sarayı’nın yapımı konusunda Salihli TSO olarak elimizden gelen desteği gerek siyasilerle, gerekse de ilgili bakanlıklar nezdindeki görüşmelerimizde dile getirme konusunda her türlü yardıma hazırız.” dedi.