23.09.2021
Salihli TSO üyelerine, İş Bankası’ndan uygun faizli kredi olanağı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası,  üyelerine ekonomik anlamda rahat bir nefes aldırabilmek için uygun faizli kredi olanaklarından yararlandırmak amacıyla İş Bankası ile yapılan görüşmeler sonucunda bir protokol yaptı. Salihli TSO’da düzenlenen protokol imza törenine bankanın Bölge Satış Müdür Yardımcıları Hürol Hopancı ve Atilla Gönen, İş Bankası Salihli Şube Müdürü Fikret Esirgen, II. Müdür Nurşen Çakıroğlu ve Müşteri Temsilcisi Emrah Korucu ile Salihli TSO yönetimi katıldı.

İş Bankası’nın Salihli TSO üyelerine sunacağı uygun şartların oldukça geniş bir ürün gamına uygulanacağını belirten bankanın Salihli Şube Müdürü Fikret Esirgen, bu uygulamanın ilçedeki iş adamlarına ve esnafa rahat bir nefes aldıracağına işaret etti.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel de, ekonomik verilerin giderek olumsuz bir hal aldığı, doların sürekli değer kazandığı bir ortamda bankanın sunduğu bu avantajın kendileri için çok değerli olduğunu, piyasalar için bir can suyu olacağını, üyelere bir nebze nefes aldıracağını ifade ederek, “Üyelerimizi aylık 0.99 gibi nispeten uygun bir faizle bankanın olanaklarından yararlanmasını önemsiyoruz. Diğer bankaların da iş dünyasına benzer avantajlar sağlamasını bekliyoruz” dedi.

İş Bankası’nın Salihli TSO üyelerine sunacağı bazı avantajlar şöyle sıralandı:

 

  1. Kredi değerliliğini haiz olduğu tespit edilen üyeler lehine TL olarak tahsis edilecek krediler aylık/esnek taksit ödemeli ticari kredi şeklinde ve azami 36 ay vadeli olacak.

-          ÜYE’lere yönelik olarak BANKA tarafından süreli kampanyalar düzenlenebilecek olup, söz konusu kampanyalar kapsamında kullandırılacak kredilerde kampanya kredi faiz/komisyon oranları geçerli olacak.

 

  1. Krediler, behemahal makine ve/veya işyeri alımının finansmanı amacıyla, Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında döviz, döviz karşılığı TL ve TL olarak kullandırılabilecek.

-          Kredilerin limiti, azami 500 bin USD veya karşılığı TL olacak.

 

  1.  Ticari taşıt kredisi için geçerli vadelerde ilani faiz oranlarından veya kampanya kapsamında anlaşmalı firmalardan yapılan alımlarda indirimli faiz oranlarından e ticari taşıt ve filo kredisi kullandırılabilecek.
  2.  Tüzel kişi ÜYE’lerin arsa hariç her türlü gayrimenkul alımları ile gerçek kişi ÜYE’lerin dükkan, fabrika vb. işyeri olarak kullanılacak taşınmaz alımlarının finansmanı amacıyla işyeri kredisi kullandırılacak.