18.07.2018
Salihli TSO, TOBB Genel Kurulu’na katıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genel kurulun birinci gününde hizmette 20 yılını dolduran başkanlara plaket sundu. Genel kurulun ikinci günü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Türkiye gündemi ve ekonomi ile ilgili birer konuşma yaptı.  Genel Kurul’da iş dünyasının sorunlarını dile getiren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.​

Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin zenginleşmek için girişimcilikten başka çıkar yolunun olmadığını vurguladı. “Ezber bozan inovasyonlar yapan, yeni nesil girişimcilere ihtiyacımız var” diyen TOBB Başkanı, yatırım teşvik sisteminin yenilenmesi, katma değeri artıracak faaliyetlerin desteklenmesi talebinde bulunurken, biyo, nano ve bilgi-işlem teknolojilerinin önemi üzerinde durdu. Hisarcıklıoğlu ihracat kapasitesinin artırılması için KOBİ’lere daha çok ihracat yapmayı öğretmek gerektiğinin altını çizdi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen genel kurula Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, bazı eski bakanlar, oda ve borsa başkanları ile diğer davetliler katıldı.