18.01.2022
Zafer Development Agency

Zafer Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Buket Kaner ve Program Yönetim Birimi Uzmanı Zeynep Nale, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yeni destek programlarını anlattı.

30 Mart tarihinde ilan edilen Yenilikçi KOBİ Mali Destek Programı (YKMDP) ile Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı (SÜÇEP) programları hakkında detaylı bilgilerin verildiği toplantılara, kamu kurum ve kuruluşları, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile sektör yetkilileri katıldı.

Zafer KA Uzmanları, YKMDP kapsamında TR33 Bölgesi’nde imalat sanayiinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin Ar-Ge, yenilik (inovasyon), bilgi teknoloji transferi, pazarlama ve kalite standardizasyonu konularındaki projelerinin desteklendiğini vurguladı. Toplam bütçesi 15 milyon TL olan program kapsamında 400 bin TL ile 600 bin TL arasında hibe desteği sağlanacağı vurgulandı.

Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı’nın (SÜÇEP) tanıtıldığı öğleden sonraki oturumda ise kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların atık yönetimi, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konularındaki projelerinin destekleneceği anlatıldı. Toplam bütçesi 10 milyon TL olan program kapsamında 450 bin TL ile 750 bin TL arasında hibe desteği sağlanacağı belirtildi.

Zafer Kalkınma Ajansı’nın her iki desteğine başvuru süresinin internet üzerinden 5 Haziren 2016 saat 23.59’a kadar yapılabileceği, proje yazma konusunda istekli olan katılımcılara özel eğitim toplantıları düzenleneceği vurgulandı.

Yenilikçi KOBİ Mali Destek Programı (YKMDP) için

Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı  için

Eklenen Dosyalar