17.05.2022
Sağlık Turizmi

KURŞUNLU KAPLICALARI


Salihli’nin 5 Km kadar güney batısında ve Manisa’ya 71 Km uzaklıktadır. Toplam 86 evden oluşan 270 yatak kapasiteli tesiste, 1996 yılında hizmete giren günü birlik banyoları ile 2 kapalı yüzme havuzu ve 8 adet özel jakuzili oda, saatlik hizmet veren 2 adet sauna ve fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi bulunmaktadır. Bu kaplıca romatizmal hastalıklar, siyatik, lumbago ve kireçlenme, cilt ve kadın hastalıkları, nefrit-nevralji ve böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kaplıcanın banyolardaki sıcaklığı 43 °C ila 91 °C arası değişen suyu, 5 kaynaktan sağlanmaktadır. Bunlar Kurşunlu kaynağı, Çelikli banyo (Kaynar Memba), Uyuz Hamamı, yukarı açık kaynak ve dere açık kaynağıdır. Her kaynaktan saniyede 1.5 litre su kaynamaktadır. Kaplıca çevresi, çevre düzenlemesi yapılarak bir park haline dönüştürülmüş ve günübirlik piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Kurşunlu Kaplıcalarının sahibi ve işletmecisi Salihli Belediyesi’ dir.


SART ÇAMUR KAPLICALARI

Salihli’deki iki kaplıcadan birisi olan Sart Kaplıcaları halk arasında Sart Çamur Hamamı olarak bilinmektedir. Manisa’ya 68 Km, Salihliye 11 Km uzaklıkta olan Sart Kaplıcaları romatizma nevralji, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisinde yararlı olmaktadır. Sart Kaplıcaları Dünyanın en eski kaplıcalarından biri olup, Lydia Krallığından beri işletildiği söylenilmektedir. Kaplıcada 10 banyo ile çok sayıda banyolu oda bulunmaktadır.

        


LÎDYA SARDES HOTEL Thermal & SPA

Lidya Otelcilik A.ş. ye ait HOTEL LÎDYA SARDES Thermal & SPA Nisan 2008 tarihinde açılmıştır. Salihli şehir merkezine 2 km, İzmir'e 80 km, Hava Limanına 107 km uzaklıkta bulunmaktadır, HOTEL LİDYA SARDES Thermal & SPA; Antik Sardes kentine ve Kurşunlu Kaplıcalarına açılan konumuyla huzurlu ortamı, çam ormanlarıyla çevrili doğal güzellikleri, muhteşem antik Lidya tarihi, zengin termal kaynakları ve misafirlerine evlerindeki konforu yaşatan konsepti ile kişiye özel termal dinlenme merkezidir. Özel tasarlanmış mimarisi ile antik Lidya dokusunu hissedebilir; Faustina SPA Merkezinin sakin, dinlendirici, egzotik ortamında bedeninizi ve zihninizi size özel terapilerle canlandırabilirsiniz. Vücudunuzdaki enerji akışını Baili'li masözlerin geleneksel Uzakdoğu teknikleri ile harekete geçirebilir, kükürtlü kaplıcaların şifalı suyu desteğinde beden ve ruh sağlığınızı zinde tutabilirsiniz.
Oda Sayıları

Standart Oda:44, Connection Oda: 4,Corner Oda:4, Kral Dairesi:2

Lidya Tatil Kulübü

Lidya Tatil Kulübü, Lidya Sardes Hotel Termal & 5pa bünyesinde bağımsız süitler olarak inşa edilmiş ve ayrıcalıklı, kişiye özel hizmetler sunan bir sistemdir. Otel odalarındaki kısıtlı kullanım alanlarıyla karşılaştırıldığında, süitler, çok daha fazla avantajiı ve lüks olup, üyelik fiyatları bakımından fiyat cazibesi oldukça fazla seçenekler sunmaktadır.
55 m2 lik daireler:
1 yaşam alanı, 1 yatak odası, 1 banyo, 1 mutfak ünitesi, 1 balkon 80 m2 İlk daireler
1 yaşam alanı, 1 yatak odası, l banyo, i mutfak ünitesi, 1 balkon, l çatı pencüreli oda
Lidya Tatil Kulübü, Devre Tatil sistemi ile sizleri her yıl yaşanan rezervasyon telaşından, seçilen tesislerde bekleyen belirsizlikten "Acaba odamız nasıl olacak?" kaygılarından kurtarmaktadır. Arzu etliğiniz sezonda seçeceğiniz bir haftada, size özel bir suit'i 3 yıldan 30 yıla kadar değişen süreler için kullanım hakkını ederek bütün bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.
Lidya Tatil Kulübü size V.I.P. Statüsünde faydalanabileceğiniz bir yazlık ev taahhüt etmektedir. Dilerseniz odanızdaki jakuzide termal suyun keyfini yaşayıp, yemekte kendi özel menünüzü kendiniz hazırlayın. Dilerseniz Lidya Sardes Hotel Termal &. Spa'nın size özel ayrıcalıklarından yararlanın. Lidya Tatil Kulübü üyeleri, Lidya Sardes Hotel'in özel donem ve kampanyalar dışındaki tüm hizmetlerinden indirimli yararlanma hakkına sahip olmaktadır.

Diğer özellikler

Faustina Spa bünyesinde Hamam, Sauna, Fitness Center, Termal Havutlar, Açık havuz, Masaj salonları, Aile banyoları, Kuaför ve resepsiyon hizmeti verilmektedir.
'Snack bar, Alacart Restaurant, Lobby Bar, Room Service ve minibar hizmetleri ile kaliteli ve lezzetli yiyecek hizmeti sunulmaktadır.
En büyüğü 300 kişi kapasiteli 3 ayrı toplantı salonunda, toplantı, seminer ve Özel eğlenceler düzenlenebilmektedir.