19.10.2017
Başkanın Mesajı

Kurtuluşumuzun 95. yılı kutlu olsun!

 

Salihlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun bu yıl 95. yılını idrak ediyoruz.  Her yıl 5 Eylül’de atalarımızın bütün güçlüklere ve imkansızlıklara rağmen, düşmana boyun eğmeyip, Başkomutan Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde yazdığı şanlı tarihin yıldönümünü Salihli halkının coşkun katılımıyla bir bayram havasında kutluyoruz. Vatanımızı savunma uğrunda şehit olmuş tüm Mehmetçiklerimize rahmet diliyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere silah arkadaşlarına, gazilik mertebesine erişen tüm askerlerimize şükranlarımızı sunuyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, ebediyete göç edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bize bıraktıkları bu cennet vatan için teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum.

Elinizde bulunan dergimizin bu sayısında ağırlıklı konumuz, sektörel incelemesini yaptığımız proje grubu ve emlak müşavirleri üyelerimiz oldu. Salihli’de inşaat sektörü son yıllarda oldukça hareketli bir görünüm sunuyor. Kentsel dönüşüm yoğun olarak uygulanıyor. Kentimizin çoğu yeri adeta birer şantiye görünümünde. İnşaat sektörünün durumunu, bunların projelerini çizen, uygulayan ve denetleyen 15. Meslek Grubu’ndaki üyelerimiz ile konutların satışına ve kiralamasına aracılık eden 13. Meslek Grubu’ndaki üyelerimizin bakış açısıyla incelemeye çalıştık. Sorunlarının neler olduğunu tespit edip, çözümü konusunda Salihli TSO olarak ne gibi katkı koyacağımızı araştırdık. Bunun için üyelerimizi Odamızda buluşturduk.

Sektörel incelemelerimizin böylece 16.’sını gerçekleştirmiş olduk. Ekim 2013 yılında toprak sanayi ile başlattığımız bu çalışma, bize hem üyelerimizle kaynaşma imkanı sundu; hem de onların sorunlarını yerinde tespit ederek nasıl bir katkı sunabileceğimiz araştırmasına yöneltti. 4 yıl boyunca bine yakın üyemizle bu sayede bire bir temas kurma imkanı bulmuş olduk. Aktif olan üyelerimizin sayısının 2 bin civarında olduğunu düşünürsek, 4 yıllık icraat dönemimizde bunların yarısına yakınıyla dirsek temasında bulunmuş olduk. Bu da az bir rakam değil, takdir edersiniz ki..

Salihli TSO yönetimi olarak öncelikle üyelerimizin, sonra da Salihli, Kula ve Selendi’nin sorunlarına eğilmeye, kentlerimizin refah seviyesini artırarak, buralarda yaşayanların huzurlu ve müreffeh bir hayat yaşamaları için katkı sunmaya çalışıyoruz.

Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olalım!

Saygılarımla.

 

İbrahim Yüksel

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı